login |

A magyar tévés újságírók szerint

2018. 04. 04. 16:30 - Írta: Shannen

20 hozzászólás | kategória: díjátadó, hazai termék

Idén ötödik alkalommal adták át a televíziós újságírók által megszavazott legjobb magyar gyártású sorozatoknak és tévéműsoroknak járó díjakat. A 2018-as gálát Gundel Takács Gábor vezette, és összesen 12 kategóriában hirdettek nyerteseket.

A sorozatokat tekintve a Terápia és A mi kis falunk gárdája örülhetett leginkább, mindkét sorozat 2-2 díjjal távozhatott. Úgy tűnik, a fiktív főkategóriában az HBO továbbra is egyeduralkodó. A díjak számát tekintve, azonban az RTL Klub és a TV2 volt a legsikeresebb, mindkét csatorna 5-5 kategóriában kapott elismerést. Akit mindenképp ki kell emelni, az Ördög Nóra, aki immár negyedjére lett az ország legjobb női műsorvezetője.

Mivel kategóriánként csak 3 jelölt volt, így felmerül a kérdés, hogy kik maradtak ki, akiket még érdemes lehetett volna jelölni?

Magyar sorozat

 • A mi kis falunk (RTL Klub)
 • Egynyári kaland (Duna)
 • Terápia (HBO)

Színésznő

 • Balsai Móni (Terápia)
 • Lovas Rozi (A mi kis falunk)
 • Schell Judit (Terápia)

Színész

 • Lengyel Tamás (A mi kis falunk)
 • Mácsai Pál (Terápia)
 • Mucsi Zoltán (Tóth János)

Mellékszereplő

 • Bánki Gergely (A mi kis falunk)
 • Debreczeny Csaba (A mi kis falunk)
 • Szabó Simon (Tóth János)

A tovább mögött találhatjátok a realityk és egyéb műsorok kategóriáit.

Nagyszabású showműsor

 • Fölszállott a páva (Duna)
 • Ninja Warrior Hungary (TV2)
 • Sztárban sztár (TV2)

Comedy show

 • Beugró (RTLII)
 • Gyertek át! (RTL Klub)
 • Tömény történelem (Comedy Central)

Vetélkedő

 • 1 perc és nyersz! (RTL Klub)
 • Áll az alku (TV2)
 • Az 50 milliós játszma (TV2)

Reality

 • Ázsia Expressz (TV2)
 • Keresem a családom (RTL Klub)
 • Survivor (RTL Klub)

Gasztro reality

 • A Konyhafőnök VIP (RTL Klub)
 • Gasztroangyal (Duna)
 • Séfek séfe (TV2)

Zsűritag

 • ByeAlex (X-Faktor)
 • Liptai Claudia (Sztárban sztár)
 • Majka (Sztárban sztár)

Női műsorvezető

 • Borbás Marcsi
 • Lilu
 • Ördög Nóra

Férfi műsorvezető

 • Gundel Takács Gábor
 • Sebestyén Balázs
 • Till Attila

20 hozzászólás Ne habozz!

winnie - 2018. 04. 04. 17:28

“Reality
Survivor (RTL Klub)”

el sem akarom képzelni, hogy mennyire gáz lehet a keresem a családom, ha a survivor leverte:)

winnie - 2018. 04. 04. 17:29

megértem, hogy vannak alkategóriák és realityk meg egy vetélkedő is kiemelésre kerül külön kategóriákba, egy másik vetélkedőből meg komédia lett, de ettől még elég fura, kicsit mesterséges, mint ahogy a keresem a családom besorolása is.

Never - 2018. 04. 04. 17:30

Elszomorítónak tartom hogy a legjobb noi szinsznonek jaro dijat es elismerest Lovas Rozi kapta.

Balsai Moni erdemelte volna meg, nem is ertem hogy lehet egy gagyi komediat osszehasonlitani a Terapiaval.

Deny - 2018. 04. 04. 17:33

Uhh, Lovas Rozi szerintem elég középszerű sajnos, de legalább is nincs semmi kiemelkedő az alakításában. A Terápiát nem láttam, de látatlanul is Balsai Móni a győztes számomra. A Válótársakban is zseniális volt.

Survivor is elég vicces, de az még belefér.

juhaszvik - 2018. 04. 04. 17:34

winnie: ti jártok ilyenekre, vagy csak a sajtós sajtósokat hívják meg?

winnie - 2018. 04. 04. 17:34

Never: mint ahogy egy gagyi drámát sem lehet összehasonlítani a mi kis falunkkal, és gondolom, a hazai gagyi drámák is ugyanabban a kategóriában voltak:)

viccen kívül, azért a sorozatokat össze lehet hasonlítani. ha lesz elég magyar sorozat, akkor gondolom, műfajonként is ketté bontják őket, de az, hogy egy színész milyen, biztos, hogy nem a sorozat minősége határozza meg. ez az oscar-betegség, miszerint tök véletlenül a legjobb vágó is azokban a filmekben dolgozik, amik a legjobb rendezői és legjobb színészi jelöléseket kapják. szerintem nem meglepő, hogy voltak, akik az egyik és voltak, akik a másik színész alakítását tartják jobbnak. amíg ez nem egzakt tudomány, addig mindig így lesz.

winnie - 2018. 04. 04. 17:36

deny: én mindkettejükkel elfogult vagyok, de a válótársakat többek között balsai karaktere miatt kaszáltam (nem az alakítása miatt) – a terápiában lehet, hogy nem volt elég látványos a szerepe sokaknak? vagy csak az első pár részt nézték meg és nem jutottak el hozzá?:) viszont szerintem lovas marha sok szívvel tölti meg a sorozatot, nehéz nem szorítani neki. mármint a karakterének. (más kérdés, hogy a mi kis falunkat az S2 premier után meg én nem láttam, szóval gőzöm nincs, hogy milyen volt idén.

Ghost - 2018. 04. 04. 17:37

Azért ezt mennyire lehet komolyan venni, mikor olyan kategóriát indítanak, hogy legjobb zsűritag…?

Snoopyzit30 - 2018. 04. 04. 17:39

Zsűritag kategória? LOL!

winnie - 2018. 04. 04. 17:40

Ghost: lehet benne valami, de egy realitynél a zsűritag sokkal, de sokkal fontosabb, mint egy műsorvezető. legalábbis mi mindig írtuk egyes valóságshow-knál, hogy a sikert nagyban befolyásolja a zsűri, sokkal jobban, mint a versenyzők, például a dalos realityknél az énekesek. az emberek nem csak random idegenek miatt nézték régen az american idolt, hanem azért is, mert simon cowell keménykedett. cowell óta a zsűri eléggé kiemelt tényező, ld. idén, amerikában 25 milliót kapott valaki egy évados zsűrizésért, amiből lejön neki is, hogy az ő feladata eladni a műsort, neki kell szórakoztatónak lennie. a műsorvezető ilyenkor csak kellék.

szóval tetszik, nem tetszik, nekem jogosnak tűnik a dolog. (és nincs semmi közöm hozzá, csak egyetértek a létével, szemben a legtöbb kategóriával:)

winnie - 2018. 04. 04. 17:43

juhaszvik: ez eleve a blogoszférából induló kezdeményezés volt, ami felszippantott idővel netes hírlapokat és print médiát is. valamikor minket is bevettek a körbe, de én sosem szavaztam (másokkal ellentétben, nekem nem lenne képem, hiszen alig nézek a műsorok közül valamit), és nem sikerült eljutnom ilyen rendezvényre sem. (eleve nem szokásom ilyesmire eljárni, bár most próbáltam elmenni, mert kérték a segítségemet, de nem sikerült összehoznom.)

Ghost - 2018. 04. 04. 17:47

Winnie: ez mondjuk igaz, szórakoztatófaktor lehet… én abból indultam ki, hogy számomra (többek között) pont miattuk nézhetetlenek már ezek az énekes realityk, mert csak szórakoznak, ripacskodnak, de nulla szakmaiaságot adnak a produktumokhoz, ezek az állandó pontozások abszolút feleslegesek és csak időhúzások. Ez alapján totál érthetetlen egy zsűrikategória… de ha azt nézzük ki a nagyobb bohóc és ezzel szórakoztatja a népet, akkor lehet valami alapja az indításnak.

Marcos - 2018. 04. 04. 18:33

Ti is szavaztatok?

winnie - 2018. 04. 04. 18:49

Marcos: nem tudom. én biztos, hogy nem, semmilyen szinten nem folytam bele ebbe a díjátadóba. lehet, hogy desmond wallace szavazott, ő ismeri közülünk a magyar műsorokat, én nagyon nem, max a sorozatokból láttam egynél több részt.

vbalazs91 - 2018. 04. 04. 19:48

Én a színészek közt nagyon szívesen láttam volna Vilmányi Benett (Zsolt – Terápia) vagy Czintos József (Sándor – Terápia) nevét. Akár a mellékszereplők között is, főleg mert szerintem sokkal komolyabb színészi teljesítményt nyújtottak, mint Debreczeny Csaba (A mi kis falunk) vagy Szabó Simon (Tóth János).

Insane - 2018. 04. 04. 22:31

A comedy show díjat egyértelműen a Beugrónak kellett volna nyernie…

vova666 - 2018. 04. 04. 23:26

Nem hiszem el, hogy a Beugró nem tud egy ilyenen nyerni…szomorú…

Mate4182 - 2018. 04. 04. 23:29

en azt hittem ti is szavaztok minden kategoriaban (a commentblogon olvastam hogy a sorozatjunkie is benne van a ,,bizottsagban”)

Nekem cask egy kerdesem van:
Hogy hogy nincs noi mellekszereplo dij?
Van noi szereplo es noi musorvezeto.

vbalazs91 - 2018. 04. 04. 23:45

Gondolom, ott a férfi és a női egyben csak, csak nő nem került be oda.

Shannen - 2018. 04. 05. 21:20

“Hogy hogy nincs noi mellekszereplo dij?”
“Gondolom, ott a férfi és a női egyben csak, csak nő nem került be oda.”

Igen, ez pontosan így van, egyben van a mellékszereplő kategória. Viszont érdekesség, hogy ez a kategória csak tavaly óta van, akkor csak női jelöltek voltak (http://www.sorozatjunkie.hu/2017/03/30/televizios-ujsagirok-dija-2017/), idén pedig csak férfiak.

Szerintem mondjuk simán ketté lehetne szedni ezt is, és összeszedni 3-3- női és férfi mellékszereplőt, ha már a reality-ből is többféle van, ennyi igazán beleférne.

Ide írd


kötelező

(kötelező, de megtartjuk magunknak)

Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz