Pilot-mustra: Don’t Trust the B—- in Apartment 23 – 1×01
28 hozzászólás | kategória: 2011/12, kritika, pilot-mustra, Apartment 23.
(Előzmény: human pilotkritikája) “Ne bízz a 23-as lakásban lakó p—ban!” – A címül szolgáló mondatot egy lakás bérelni kívánó lánynak veti oda a 23-as lakás szomszédságában lakó lány. És a szitkom, legalábbis a pilotja, nem hagyja cserben a címet, ugyanis a Don’t Trust… nagyon elvetemült sorozatnak néz ki első blikkre (Legyen DTTBIA23?). Nem fogom túlértékelni, nem hazudok magamnak, hogy maradéktalanul élveztem minden percét, mert szoknom kell még a ritmusát, rá kell éreznem a poénokra, de le a kalappal előtte. S az osztályzatok viszonylagosságát remekül jelzi, hogy (a más műfajú) sokkal, de sokkal kevésbé kreatívabb és tipikusabb Scandal-t pár napja többre értékeltem.
DON’T TRUST THE B—- IN APARTMENT 23 – 1×01 – 6,5/10
Nyilván ez is afféle szeret-nemszeret sorozat lesz, de mivel nehéz előre eldönteni, hogy melyik, érdemes bepróbálni. Még annak is, aki nem Krysten Ritter-párti, hiszen a sorozatban ő a bitch, azaz tökéletesen működik akkor is a sorozat, ha az ember utálja őt. Amúgy alapjaiban véve egy egykamerás, azaz aláröhögésmentes és nulla kötöttséggel rendelkező komédiáról van szó, mely azonban mégis legtöbbet egy lakásban és a lépcsőházban játszódik, mivel a fő sztori benne két lány együtt élése (szia, 2 Broke Girls!), akik közül az egyik új lányként költözik be (szia, New Girl!).
A csavar annyi, hogy Chloe, az egyik főhős alapjaiba véve egy szélhámos, aki azzal szedi meg magát, hogy kiutálja a lakótársait és megtartja a foglalót. Legújabb áldozata egy vidékről nagy reményekkel érkező, rettentő naiv, vadalma mosolyú és aranyos leányzó (June), aki valahogy mégis felveszi a kesztyűt. Mellette még akadnak állandó mellékszereplők: a fura szomszédcsaj (teljesen kész figura!), a szembeszomszéd (teljesen kész figura!), a munkahelyi ismerős és James Van Der Beek. Akit James Van Der Beek, azaz Dawson alakít.
Kábé innen lehet arra rádöbbenni, hogy milyen elvetemült a Don’t Trust…, mert Van Der Beek behozása nagy ötlet és a pilot természetesen abszolút ráerősít a Dawson-imidzsre (na, jó, akad benne Varsity Blues-utalás is) és tele van remek ötletekkel a szerepeltetése. Nem tudom, hogy meddig lehet frissen tartani a karakterét, de az 1×01-nek nagyon sokat segített. Mint ahogy az is sokat tett az összképhez, hogy ebben a pilotban a mellékszereplők zöme is érdekes volt, ergó van bőven alap, amire építkezni lehet.
És, ha a készítők hétről-hétre ilyen ötletorgiát tudnak produkálni, akkor a sorozat is kötelező lesz. Persze míg a pilot az ismerkedésről és egymás szívatásáról szólt, addig a folytatásban adná magát, hogy a szívatások száma csökkenjen és konszolidálódjon a helyzet, félek is ettől, de valamivel csak meg kell tartani Chloe bitch mivoltát, így kíváncsian várom, hogy mit sikerül összehozni.
28 hozzászólás Ne habozz!
Egyetértek, jó kis pilot volt, habár én megadtam volna a 7 pontot neki, azt meglátjuk mi jön ezután!
Az elején engem is meglepett a… nem is tudom mi, legyen a ritmusa, ha már így írtad. Hirtelen úgy éreztem, hogy ebből egy rész bőven elég lesz, de a pilot végére teljesen megváltozott a véleményem, és a második rész is tetszett. Ötletes, remek a hangulata, kicsit ismerős és kicsit új is egyben. És Van Der Beek nagyon jó, maga a színész és a karikatúra-önmaga is.
Nagyon felemás volt. Az alapszitu és a legtöbb rá épített poén elég gyenge volt (na jó, akadt 1-2 épkézláb), viszont a Dawson-os szál szállított nem egy vicces pillanatot. Az a baj, hogy utóbbira hosszú távon nem lehet sorozatot építeni.
Ritter és VD Beek nagyon jók, de a szőkenő valami rémes. Nem igaz, hogy nem tudtak valami normális színészt castingolni erre a szerepre. Még csak azt sem lehet mondani, hogy eyecandy-nek jó lesz.
“azaz aláröhögés és nulla kötöttséggel rendelkező komédiáról van szó”
valaki rakjon rendet ebben a tagmondatban :) először akartam írni, hogy nem aláröhögős, aztán rájöttem, hogy nem lehet “helyesen” értelmezni ezt a részt.
a sorozatról már a korábbi kritikánál írtam. pilot nagyon tetszett az elborultságaival, még akkor is ha néhány poén nem sült is el igazán. a második résznél már azt éreztem, hogy kicsit “csiszolatlan gyémánt” a minőség. valószínűleg a pilot is hasonló volt, de azon anno többet finomíthattak.
az egyértelmű, hogy The Beek (történetei) viszi(k) el eddig a prímet.
+
“mivel a fő sztori benne két lány együtt élése (szia, 2 Broke Girls!), akik közül az egyik új lányként költözik be”
…(szia, 2 Broke Girls!)
nagyon sok tekintetben ugyanaz az alaphelyzete a két sorozatnak. (szőke a mindennapi/városi életben járatlan naiv csaj beköltözik a már rutinos menő csaj mellé)
a pilotban kiderül, hogy az egyik csaj pasija csalja őt (ráadásul a másik csaj mutat erre rám saját maga “bedobásával”)
sok az olyan poén, amihez ismernem kéne a Dawson’s creek-t?
Sikerült egy frame megnézése nélkül túlélnem az elmúlt évtizedeket…
azt hiszem, hogy egyszer felcsendül a főcímzene, de egyébként csak arra utalnak, hogy ő abban szerepelt és sokan a karakterével azonosítják.
(egyébként a dawson kivételesen jó első szezonnal rendelkezik, persze engem már a filmforgatásos háttér és az, hogy kevin williamson készítette, azonnal megvett. igaz végig úgy néztem végig, hogy ez valami horrorsorozat lesz és csak nem jött a kaszás, mindössze horror forgattak benne.)
Egész jó első rész volt, de azzal egyetértek, hogy a szőke csaj szerepére egy tipikus amerikai fogpasztareklám nőt sikerült casting-olni… Unszimpatikus szegénykém…
szerintem tökéletes erre a karakterre, neki éppen ez a dolga, hogy ezt a vadalma karaktert eljátssza és koppanjon folyton. nem véletlenül ilyen és nem véletlenül erősít rá erre.
nem tudom mi bajotok a szőkével :D én good wife óta bírom :D
Nekem nagyon bejött ez a 20 perc, kvajó volt.. lehet hogy nincs nagy igényem a humor terén, de végigvihogtam a pilotot. :)
összegezve egész jó, de Dawson nélkül egyáltalán nem érdekelne. Krysten R-t sose kedveltem, de ebben a szerepben lehet éppen ezért jó, a másik lánnyal nekem nem volt bajom.
“Hello June, hello Dawson!”
aaahhh tudtam, hogy Krysten Ritter ismerős valahonnan, aztán utána kerestem, benne volt a Szívek szállodájában… régi szép emlékek.
sorozat furcsa szaju lanyokrol … egyebkent egesz elvezheto tenyleg
Az a nagy iroda helység ahova belépett June a leendő/volt munkahelyén kiköpött olyan mint az egyik Call Of Duty-s pálya. Ez crossovernek számít? :D
eddig tetszik, sokkal inkább, mint bármelyik idei újonc pilotja (na jó, kiv. New girl)
r3ynardthefox:Igazad van csak most esett le hogy olvastam a hozzászólásodat visszanéztem és tényleg:)) Egyébként a sorozat
kezdése jó volt de tényleg Beek adja a poénok nagy részét.
hú én szerelmes lettem Krysten Ritterbe
Újonc szitkomok közül ez tetszett talán a legjobban a New Girl mellett. Ez még nagyon jól elsülhet, várom a folytatást és a berendelést :D
nekem nagyon bejött :DD tuti nézős sorozat
második rész is elvetemült volt :DD
nem írtam saját kritikát, de így van, az volt.
harmadik is marhára bejött. úgy néz ki, ez lesz a kedvencem idén :)
az egészben csak az “ablakos szomszédot” érzem feleslegesnek
neki elég 1 vagy 2 jelenet is, hogy sokkolóan vicces legyen:)
Ahogy volt is a negyedikben :)
Nagyon sajnálom a gyenge nézettségét. Istenem, mi nem adnék pedig egy mini – Dawson’s reunionért a sorozatban :)
1×03
A kukkolós szomszéd nem is szerepelt ebben a részben. Pedig betehették volna az utolsó 5-6 percre, hogy feldobja az ellaposodott részt. Még James sem szerepelt túl sokat.
Az első kettőtől jóval elmaradt a harmadik epizód, de még mindig élvezhető volt.
6/10
@Nicholas 1×05-ben már van bőven, és a végén.. geez
ez most bőven jobb volt, mint az előző két rész
Megnéztem az eddigi 5 részt és nem vagyok lenyűgözve… Valahogy olyan semmilyen ez, pedig a potenciál megvan benne, de nem sikerül előhozni. A Dawson-os poénok nekem abszolút semmitmondóak és agyamra megy, hogy megint egy egész sorozatot akarnak arra alapozni, hogy valaki tenyérbemászóan bunkó.
Miért is nézem ezt még mindig? Teljesen ellenkezik mindenféle világ- és egyéb nézetemmel. Számomra eddig arról szólt a sorozat, hogy van egy teljesen normális, aranyos lány, kissé nehéz élethelyzetben, aki megismeri a “coolest girl in the world”-öt, és hagyja magát teljesen elrontani 7 epizód alatt. Igaz, hogy a bitch saját bevallása szerint tanult jó dolgokat June-tól, de ez a vonal nem elég hangsúlyos. A biztosítékot teljesen az 5.-6. rész verte le. Bocsánat, de pl a 6.ban ki volt a jó és ki volt a rossz példa? Jó, hogy nem fiataloknak készült ez a sorozat, de ki írja ezeket, és mi baja van?!
Vannak benne jó poénok, elismerem, de nem tudom, hogy bevállalom-e a második évadot, mert csak felidegesítem magam.
A Dawson poénok nálam egyáltalán nem ülnek, mert egy percet nem láttam abból a sorozatból, de sosem hiányzott.
Talán ezért az egy mondatért maradok:
“We’re friends. Whatever.”
Ide írd
Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz