2012-es őszi újonc szitkomkörkép
15 hozzászólás | kategória: 2012/13, kritika, pilot-mustra, Animal Practice, Ben and Kate, Go On, Guys With Kids, Partners, The Mindy Project, The Neighbors, The New Normal
8 új szitkomot hoztak nekünk idén ősszel az országos adók, és nem igazán vagyok elégedett a felhozatallal, sőt néhány kifejezetten elgondolkodtatott arról, hogy mégis kiket hívnak meg a próbavetítésekre, és egyáltalán mennyit keres az, aki összegereblyézi azokat az embereket, akik például zöld utat adnak a Partners-nek, hovatovább végigkacarásszák azt.
No azért nem olyan rossz a helyzet, 8-ból 3-ban van fantázia, sőt a maradék ötből is van, ami akár működhetett volna is, de idén szigorú leszek az újoncokkal, így nem kaphat mindegyik esélyt, ellenben ha már a pilotokat végignéztem, írok is keveset róluk, így akit érdekel egy másod-/harmadvélemény a szitkom-újoncokról, az bátran lapozzon, mindegyiket megtalálhatja a tovább mögött. Sorban: Partners, The Neighbors, Guys With Kids, Animal Practice, The New Normal, Go On, Ben and Kate és The Mindy Project.
A CBS idén mindössze két szitkomot rendelt be, a midseasont is beleértve, és elképzelni nem tudom, hogy a többiek milyenek lehettek, ha a Partners kellett nekik. De hé, ez volt az a tévéadó, aki a Made in Jersey-re is rábólintott, szóval gondolom, hogy most ott kemény átszervezések folyhatnak a csatornánál.
Hogy korrektek legyünk, el kell mondani, hogy nem hoz rossz számokat, de mindezt a How I Met Your Mother mögött teszi, és egyetlen másik adó sem ad ilyenkor szitkomot, hogy valami másra lehessen váltani félkor. Persze veszít a nézőkből jócskán, de ez talán annyira nem meglepő, hiszen igen kevés köze van a HIMYM-hez, így nem is értem a párosítást. Építészet? Na hagyjuk…
Mindenképpen ez a leggyengébb az idei felhozatalból, így sikítva kaszáltam, és most meg merném jósolni, hogy max a midseasonig húzza majd ki, és kötve hiszem azt is, hogy a Friend Me gyengébb eredményeket produkálna majd, de nem lennék meglepve, ha a TAAHM visszakerülne hétfőre, a Friend Me pedig a Big Bang mögött kapna esélyt csütörtökön.
A CBS-hez hasonlóan az ABC is csak egy 20 percessel nyitott, a The Neighbors-szel, ám ez várakozáson felül, az egyik legjobb nyitást produkálta nézettségre. Itt azonnal tegyük is hozzá, hogy a halálcsillag Modern Family mögött, ahonnan már a héten el fog kerülni, így mindenképpen jócskán várható nézettségesés.
A sorozat viszont a maga furcsa, űrlényes vonulatával együtt illik majd ebbe a családi-körképbe, a The Middle, a Modern Family és a Suburgatory mellé. A gond az, hogy egyelőre igen vérszegény karakterizációt kapott a földi család, így számomra annyira nem is működik a viszonyuk az idegenekkel.
Potenciál van benne, szó se róla, de pont a túl sok lehetőségtől tartok, elvégre ha egy űrlény családdal bármit megcsináltathatok, de tényleg akármit, mert űrlények, az pont a kreativitást és a koncepciót fogja megölni. Érdemes végiggondolni az eddig ismert szitkomokat, és rögtön lehet látni, hogy általában a legfrappánsabbak és legátgondoltabbak azok, ahol nagyon konkrét alapszituációval, viszonyrendszerrel és elmélyített karakterekkel van dolgunk.
A The Neighbors egyáltalán nem ilyen, és nem is biztos, hogy akar majd ilyen lenni. Családinak családi, így illik az ABC-szerdába, ugyanakkor felületesebb is egyelőre, és kérdés, hogy idővel kitart-e majd az újdonság varázsa, és hány részen keresztül lehet azon röhögni, hogy a szomszéd furcsa dolgokat csinál. Részemről kasza volt, de erről simán el tudom hinni, hogy 3-4 évre megmarad a csatornánál.
Az NBC szokás szerint agyonrendelte magát sorozatokból, hiszen nem igazán találta meg eddig a saját arcát a csatorna, a nézőit meg már évek óta keresi. Emlékeztetésül, ez az az adó, ahol tavaly a Whitney és az Up All Night is túl tudta élni, és hiába szerettem nagyon az előbbit, lássuk be, hogy ilyen számokkal, csak az NBC-n lehet második évadot kapni.
A csatorna védelmében tegyük hozzá, hogy azért a The Office, a PyRex, a 30 Rock és a Community is itt fut, szóval egyáltalán nem lehet őket ötlettelenséggel megvádolni, viszont közepesen teljesítő, elvegetáló sorozatokból már erősen telítve van a csatorna, és hamarabb megadja az esélyt egy közepesen teljesítő visszatérőnek, mint egy újoncnak.
Gyakorlatilag ennek köszönhető, hogy keresztet is vethetünk az Animal Practice-Guy with Kids párosra, akik igen hamar kiszállnak majd az éves versenyből. Utóbbiért annyira nem is kár, mert kifejezetten feszengtem, annyira túlmagyarázták és túlhúzták a poénjaikat néhol, ráadásul a gyerekeknek egyelőre nincs is igazán szerepük és már így is túltelített a sorozat.
Egyszerűen nehéz befogadni ennyi karaktert, és mivel egyáltalán nem is szerethető egyikük sem, így a néző nem is nagyon próbál meg ezért erőfeszítéseket tenni, nem mintha ez amúgy az ő dolga lenne. Az meg külön kínos, ha nézés közben már nem is azt figyelem, hogy mi zajlik a sztoriban, hanem azon filózok, hogy ha ez esetleg valami csodának köszönhetően 8 évig élne, akkor most hogy nézne ki a dinamikája. Vagy lehet, hogy jobb lett volna rögtön 2-3 éves gyerekekkel nyitni?
Amúgyis trend lett a gyerekszereplőzés mostanában. Az újoncok felében legalábbis van nagyon fiatal gyerek vagy baba, de csak egynek sikerült ezt igazán jól kezelni eddig. Az Animal Practice inkább állatokkal próbálja eladni magát a nézőknek, de egyelőre nagyon nem hatott a cukiság faktor. Na jó, JoAnna Garcia tényleg cuki, de életképes szkript nélkül még őt se vagyok hajlandó nézni, így rögtön eszembe is jutott az írósztrájk idején készült a The Hills című paródia-szösszenet (Mila Kunis és James Franco közreműködésével).
Az Animal Practice-ért amúgy kár, mert a két főszereplő között még úgyis van valami vibrálás, hogy gyakorlatilag nevetségesen esetlen és eseménytelen az írás, de egyáltalán nem annyi, hogy a nézők sorában tudjon tartani. Lehet, hogy csak bemesélem, de próbálkoznak Scrubs-osan elvontak és túlzóak lenni, de ahogy az ázsiai doki vergődik a kígyóval, az sokkal inkább hatott számomra görcsös koldulásnak egy-egy nézőkacajért, szóval mégsem akart összeállni a kép.
A The New Normal / Go On párosítás szerintem több, mint furcsa volt a csatornától, és eddig egyértelműen Ryan Murphy meleg párjáról szóló sorozata teljesített a gyengébben a nézőknél és nálam is. Igazából már ez is csúsztatás, mert egyáltalán nem is a melegek vannak a sztori középpontjában, hanem anyuka és lánya.
Velük nem is lenne baj, de valahogy mégis hiányzik a szerethetőség nekem a sorozatból. Se szeretni, se utálni nem tudtam, az unalom pedig nagyon kevés ahhoz, hogy nézzem hétről hétre. Már most is voltak képtelenségek, ráadásul Murphy-t ismerve, illetve a Glee-ből egyértelműen átvett karakterkoncepciókat elnézve, nem sok jót jósolok neki a jövőre. Hogy valami jót is mondjak róla, annak ellenére, hogy kaszáltam, valahogy rosszabbra számítottam előzetesen.
A Go On sikerének viszont végtelenül örülök, és annak is, hogy az NBC számára fontos sorozatról van szó, amit nem nehéz kitalálni, hiszen Perry a Jóbarátok óta húzónév, az Olimpiát is felhasználták a felvezetésére, majd a The Voice mögé rakták, ezzel hatalmas lehetőséget kínálva fel, amivel egyelőre élnek is a készítők, ráadásul valóban egy remek darabot tettek le az asztalra.
A Go On-ról azt el kell mondani, hogy jóval inkább dramedy hangulatot áraszt a pilot, mint szitkomot, de ez így is van rendjén, mert Perry-nek ez a megkeseredett srác szerepkör nagyon jól áll, ahogyan az is, ahogy iróniával próbálja elfojtani a negatív érzéseket magában a teljes depresszió és lemondás helyett.
Egyáltalán nem lepett meg, hogy berántott a sztori elsőre, elvégre én már a Mr. Sunshine-ért is oda meg vissza voltam, de ez még annál is átgondoltabb, összeszedettebb és kissé keserűbb dolognak tűnik. Ami egyelőre nagyon jó, hogy a személyes drámákon keresztül igenis meg lehet tartani a nézőket, legalábbis engem el kezdtek érdekelni a csoportba járó karakter, jobban mint 5 másik újonc szitkom főszereplői.
Az viszont felmerült bennem, hogy milyen távlatokat képzelnek el a Go On-nak az írók, mert teszem azt egy harmadik szezonban nem járhatnak össze még ezzel a csapattal, vagy ha igen, az kissé erőltetnek fog hatni. Egyelőre viszont a pilot remek volt, a többi részét direkt nem néztem még meg, ne befolyásoljon, ha már a pilotokat mérem össze, de engem ennyivel is megvettek, maradok.
Kicsit sajnálom a FOX-ot, hogy a nézők nem olyan nyitottak az újdonságokra, mint maga a csatorna, mert a teljes nézettséget nézve, a leggyengébb nyitást produkálták a sorozataik, pedig a két szitkomjuk a tavalyi legszerethetőbb országos 20 perces, a New Girl mögött debütálhatott.
Szerencséjükre 18-49-ben már vállalható számokat szállítanak, kérdés, hogy mennyit fognak esni a következő hétre. Egyelőre a The Mindy Project hozza az erősebb eredményeket, pedig ő kezdett későbbi sávban, és ő is fog maradni majd a New Girl mögött, így a Ben & Kate-nek össze kell kapnia magát, mert csak az nem fogja meghatni a csatornát, hogy a főszereplő párost is Fox-nak hívják.
Ha a nézettsége nem is szakította ki a plafont, de a Ben & Kate engem megvett a pilotjával. Tipikusan egy végigmosolygós, pozitív, optimista, kedves sorozat, érdekes sidekick ígéretekkel, akik eddig nem igen tudtak kibontakozni, de bőven van bennük fantázia.
Abból a háromból, ami tetszett, talán ez van a leghátrébb, ha a feelgood pilot-lezárással és az asztal alatti jelenetekkel nem hagyom magam elvakítani, azt viszont el kell ismerni, hogy Kate és a lánya tüneményesek és baromi szerethetőek. Egyelőre még maradok, mert tényleg szerethető az összkép, viszont úgy érzem, hogy ez a nézőknek és a FOX-nak is kevés lesz idővel, így valami pluszt kéne szállítaniuk.
Nálam az idei őszi országos szitkom-versenyt a The Mindy Project nyerte egy lazán 8/10-es pilottal, noha tele van olyan elemekkel, amik egyértelműen a gyengéim, így könnyű dolga volt. A The Office-ból távozó Mindy Kaling, aki producerként, rendezőként és íróként is bizonyított már a 9 évados sorozatnál, nagyon odatette a pilot szkriptjét ennél a saját maga köré írt történetnél.
Telis-tele volt az egész frappáns popkult utalásokkal, csak úgy záporoztak a filmes és sorozatos kikacsintások, és mindez olyan pörgős iramban tálalva, mintha egy stand-up rutint néznék. Az elején a narrálás is remekül működött, bár sajnos úgy tűnik, hogy az nem fog maradni, csak egyszeri poén volt.
A legjobb az egészben, hogy egyetlen epizód alatt kifejezetten szerethetővé vált a főszereplő karaktere, pedig Mindyt egyáltalán nem bírtam Kelly-ként a The Office-ban, sőt ott kifejezetten idegesített. Szintén öröm, hogy nem lett “csajos” a sorozat, amitől azért előzetesen tartottam, így aki így könyvelte volna el magában korábban, az nyugodtan adhat neki egy próbát.
Feltehetőleg a folytatás közel sem marad majd olyan feszes és tömény, mint a pilot volt, de egyelőre olyan okosnak tűnik az írás, hogy én mindenképpen maradok, és amúgyis remek példája annak, hogy egy ütős szkript hogyan tudja pótolni a kiugró alakításokat, mert itt azokról tényleg nem beszélhetünk, bár senkivel sincs baj ezen a téren sem.
Egyáltalán nem egy tucat 20-perces sorozat, sőt még az egykamarások közül is lelóg a stílusával, hiszen a popkult elemek mellett a többi dialógus is modernnek és frissnek hat, de egyáltalán nem mesterkéltnek. Oké, az nem a legtermészetesebb dolog, hogy még a legutolsó kétsoros mellékszereplő is frappáns és szarkasztikus, de kit érdekel, ha közben elszórakoztat.
Összességében idén a The Mindy Project és a Go On az a két szitkom az őszi adagból, amivel mindenképpen érdemes egy próbát tenni, hiszen egyik se tipikus darab, és már a pilotnál megtalálják a saját hangjukat. Rajtuk kívül még a Ben & Kate érdemel figyelmet, de az egyelőre inkább csak egy szerethető darab, de annak nagyon jó, félő viszont, hogy a testvérpárnak nézettségileg is el kell majd egy kis lökés, különben nem rajtam fog múlni, hogy néző maradok-e vagy sem.
15 hozzászólás Ne habozz!
ezekszerint semmirol nem maradtam le, eddig csak a go ont es a the mindy projectet kezdtem el nezni, de ugy tunik, hogy nem is fogom boviteni a sitcom listat.
97% egyetértek, de szerintem a Mr Sunshine jobb volt, mint a Go On, de ez már úgyis le van játszva :)
Az Animal Practice-t valamiért sajnálom, de valójában nem tudok a megszokott kórházi dolgozós sablonokon kívül semmit sem elképzelni vele kapcsolatban, és akkor már inkább a Scrubs…
És a “melegpáros” koncepciók elbaltázását is sajnálom, vágynék egy Will & Grace-utódra, de nem így, ahogy Kohanék vagy Murphy képzelik. Pontosabban a New Normal jó is lehetne, ha nem engedték volna szabadjára a kreaátort, aki telepakolta a rá jellemző klisékkel és modorosságokkal, hogy a végén Glee2 legyen belőle, az utolsó kameramozgásig bezárólag.
A Guys with kids nálam elsüllyedt a Baby Daddy “árnyékában” (pici kis árnyék az…) és a nagyon hamar elkaszált Men at work-nél is kevésébé volt szórakoztató.
A múlt évi újonc szitkomok és az ideiek felemelkedését és bukását közelről lekövetve csak az a kérdés merül fel, hogy az oly sokszor leírt, bemutatott és kifigurázott hollywood-i kiválasztási rendszer, hogy a fenébe tud kitermelni ennyi szemetet, amikor százas nagyságrendben áll rendelkezésre az alkotói tehetség.
Go On és MIndy szerintem is ígéretes, de a Ben and Kate… Mivel itt így hype-oljátok talán adok neki még egy esélyt, de a shiny happy feeling nekem nem jött át, és azon túl, hogy ők is Fox, egyetlen jó poént találtam benne, igaz az (a dobszerkő), szépen előkészített és kivitelezett volt.
Nem túl erős az idei sitcom felhozatal, bár az igazat megvallva engem a tavalyi sem nyűgözött le igazán (több volt az instant kasza, mint idén, és egyedül a New Girl élte túl).
Nálam egyértelműen a Go On a kedvenc. Pilotok közül is messze az tetszett a legjobban, és az eddigi részek alapján is úgy tűnik, hogy az megmarad. A Partners, a Guys With Kids és a The New Normal már áldozatul estek a kaszásnak, de nagy velószínűséggel követi őket az Animal Practice (amit a legjobban vártam) és a The Neighbors is. Ben & Kate és Mindy pilotoktól sem estem hasra, de azok kapnak még néhány rész esélyt. Kíváncsi leszek, hogy a midseason-ösök hogy teljesítenek majd, főleg a Friend Me és a The Goodwin Games.
“ha nem engedték volna szabadjára a kreaátort”
szerintem ez nem baj – inkább szabaduljon el, más kérdés, hogy nem lett túl jó a TNN. de üdítő volt látni országos csatornán egy homofób értelmi fogyatékost, meg a “nincsenek határok” hozzállást, még ha csak pillanatokra is, mert a 3. részben már tanmese is volt, ami az elején nem igazá volt jellemző.
A Ben and Kate olyan közepes (mégcsak nem is erős közepes) szerintem iszonyú sablonos, attól, hogy van benne jajdecuki kislány, nem értem hogy miért lesz 8/10? A Neighbors-t lehúzni pedig nem kell, nekem eddig ez a kedvenc újoncom. Annyit írsz róla, hogy szerinted majd nem lesz jó. WTF? Tudom, sokkal több sorit nézel/néztél, mint én, de azért csak így előre jósolgatni ex cathedra elég fura…
A Ben & Kate-re én nem adtam 8/10-et, az winnie volt, szerintem se ért annyit a pilot, de kétségtelenül aranyos volt. A The Neighbors-nél meg pont azt írtam, hogy simán elélhet 3-4 évet, csak sajnos olyan irányt ígér, ami nekem személy szerint nem szokott tetszeni, de az tipikusan olyan darab, ami a heti random ökörködéssel vonzhat magához nem egy rajongót.
Winnnie: szerintem már a legelejétől tanmesés a TNN, ez veszi el a jó kis beszólogatós élét.. de tény, hogy egyre inkább erősödik ez a vonulat
Érdekes. Nálam pont azok jönnek be, amiket leszóltok, nem tudom miért. A The Mindy Project nálam megkapta az eddig látott legrosszabb 20 perces címét, egyszerűen szenvedtem a nézése közben.
ez annyira nem meglepő, lehet, hogy csak stílus kérdése. akinek nem fekszik az, amint a mindy project képvisel (akár egykamera-többkamera vonalon), simán lehet, hogy nem jön be. nekem például fekszik, de ennek ellenére csak 4/10 volt.
a mindy mindenképpen olyan, hogy sokaknak eleve nem fog bejönni, hiszen az, hogy nem annyira megszokott, nem mindig jelenti, hogy jó.
Go On és a The Neighbors eddig a kedvencem. A Ben and Kate-ben én talán egy poént találtam, szóval nem nézem, a The New Normal-ba a színészek miatt nem kezdek bele, meg az első másodpercek nem is tetszettek. A Guy With Kids sem az én ízlésemnek való. Az Animal Practice első része pedig nem volt annyira jó, hogy nézzem a sorozatot.
Matthew Perry nagyon jó, ismét. Szóval a Go On nézős, a The Neighbors, ha továbbra is ilyen stílusú lesz, persze kevesebb űrlényes poén, azaz megpróbálnak másra is poént írni, akkor jó lesz.
a Mindy-nél várok a feliratra, a New Normal nekem nagyon nemgyerebe, a többinél meg jól tettem, hogy kivártam így legalább nem nézek olyat ami pár rész után úgyis eltűnik.
(így viszont nem is tudom átérezni ezt a mindenhonnan jövő Partners-utálatot – viszont a Neighbors annyira sz*r volt, hogy arra szavak nincsenek, erre mindenhonnan toljátok ezt a “van benne potenciál”-hülyeséget, komolyan kinek vicces ez? talán 10 évesként SE nevettem volna ezeken a “poénokon”)
láthatod, hogy a neighbors mennyi pozitívumot kapott tőletek is. de tényleg tele volt a pilot remek ötletekkel, és főleg váratlan húzásokkal. ahogy írtam, egy csomó random dolgot lehet művelni, az egész teljesen kiszámíthatatlanná válik. de nem csoda, hogy nem tetszett, a kritikusok is iszonyatosan lehúzták.
pedig rólam aztán mindent lehet mondani, de hogy ne bírnám a “nem-tipikus” sitcomokat azt nem. sőt a kedvenceim is a parks/community/office-vonal, stb.
de itt mindenki iszonyat steril volt, a szereplők, a környezet, nem hogy kémia nem volt a karakterek között, de nagyon interakció sem. a sportoló neves-húzás elsőre sem volt vicces, a színészek közül pedig a nők is csak tűrhetőt hoztak, de pl az apukák valami elképesztően idegesítőek voltak. (a lány-kisfiúról nem beszélve)
de most már csak azért is megnézem a második részt, hogy ne csak a semmibe beszéljek. sokat nem remélek, de meglátjuk. a pilot mindenesetre nálam 0/10 :)
A Go on az nálam már biztos heti nézős,a Ben and Kate-ből eddig egy részt láttam az tetszett ha a folytatás ilyen akkor marad,Animal practice nálam a legvárósabb volt de nem jött be annyira de adok neki még egy rész esélyt.A Mindy project és a neighborsot még nem láttam de érdekelnek a többit már vagy láttam és kasza vagy nem is érdekel.
Ide írd
Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz