Person of Interest – 3×10: Hurt
35 hozzászólás | kategória: ilyenek voltak, röpke-kritika, Person of Interest
Az Epizódnál többen hiányoltuk a zenei szerkesztőt, aki hirtelen elő is került. Bár kicsit közhelyesen választott, de nagyon működött az anyag. Ide csak pár képet teszek, de videó formájában is felidézhető a beszéd nélküli első pár perc (ez spoileres lehet annak, aki nem látta az előző részt).
A rész pedig? Az előző konfliktus tökéletes lezárása után felvetette a sötét jövőt, ami jöhet, legalábbis a sorozaton belül.
35 hozzászólás Ne habozz!
Talán a 9 és 10-es epizod volt a legjobb ……eddig
Kiváncsi vagyok hogy viszik tovább Root és Finch szálat.
Ideraknék egy idézetet a poi subredditről: “I officially feel bad for anyone who does not watch this show.”
ja és http://www.youtube.com/watch?v=jfMdV-SE2bs
meg http://www.youtube.com/watch?v=AgRb-LoOMqY
Szerintem ez a rész jobb is volt, mint az előző.
Zene, hangulat, szereplők egyensúlya jobban rendben volt.
Meg szinte az egész sötétben játszódott, adtak a noirnak.
Az biztos… a zenével végre a régi Fever Rayes epizódra emlékeztetett. Az elején meg a beszéd nélküli megoldás… rendben volt a rész nagyon!
Pont most néztem meg egy két órája, így még friss az élmény. Gondoltam, hogy beküldöm én is a cold open-t, de végül letettem róla, mert nagyon spoileres :D És igen. Hangulatos, de elcsépelt a zene.
Nekem komoly dejavu érzésem volt a nézése közben. Az egész városban körözik az idősebb, eddig elismert rendőrt… és még valamennyire hasonlít is RJ-re.
A Root-os szál továbbra is unalmas, de amúgy jó volt. Fusco meg egy igazi grumpy cat :D
elcsépelt… speciel én először hallottam.
jó, de ez rólad mond valamit, meg rólam, ha nem hallottam, nem a számról. attól még lehet elcsépelt:) bár, ha már johnny cash, akkor vannak más dalai, amiket többet hallok.
de az a lényedg, hogy nagyon jó volt.
Nagyon jó rész volt, 1-2 kis butaságot leszámítva.
Az elején egy picit megijedtem, hogy Carter túlélte és az ő gépe csipog, de szerencsére nem lőttek ilyen hatalmas öngólt.
100/100-as rész volt.
Még az se zavart, hogy az egyik akciójelenet “nolanesen” trehány volt (amikor rájönnek, hogy Reese az épületben van, a marsallok főnöke kiküld a folyosóra két nem-kommandós pasast, akik valahogy elfelejtődtek a nagy coolságban), vagy hogy a Root által lábon lőtt marsall látta annak a Fusconak az arcát, aki végül Quinnel bevárta az erősítést.
De igazából ezek tényleg nem érdekelnek, ez a sorozat nálam veri a kábeles krémet. Nem is kicsit.
Akkor a HR vonalat végleg elvarrták. Egy kicsit aggódtam, hogy Simmons majd lelép, de sikerült megállítani. Mondjuk nálam egy kicsit durva volt, hogy egy ágyban fekvő embert kinyírtak egy zongorahúrral.
Durva? Dehát erről szólt az egész rész, hogy ki az, aki Carter tisztelete mellett lemészárolhatja Simmonst. Ahogy az interjúk, úgy ez a téma is folyamatosan vissza-visszatért: előbb Reese, majd Fusco mondott le az ölésről, aztán Elias egy hidegrázós, másfél perces monológban tökéletesen megindokolja, hogy miért jöhet el a néző által nagyon várt pillanat, és lezárja a dolgot. Szerintem tökéletesen volt megkomponálva ez így, a zongorahúr meg logikus döntés, mivel Elias olasz.
Az utolsó képen mintha Sam Fisher lenne. :D
Óriási volt. A kezdés nagyon ott volt, bár én is msik zenét választottam volna. A flashbackek remekek voltak, mindenki benne volt és mégis kiegyensúlyozott volt a rész. Elias pedig a végén még rátette gy lapáttal.
Talán a legjobb felhasználása Johnny Cash Hurt-jének, amit eddig hallottam. A rész pedig egyszerűen fenomenális volt, elállt a szavam tőle (10/10).
Én is pont tegnap hajnalban néztem meg, ráadásul a 9. és 10. résszel együtt. Iszonyatosan jó rész volt. Ez után az lesz a panasz, ha a későbbi, néhány epizodikus rész unalmas lesz..:)
Akinek a Root szál unalmas: MOST még lehet, hogy az, de szerintem a finálé után senki se fogja ezt mondani. A Vigilante, vagy mi vonallal együtt ez bőven elég lesz. És ne feledjük: Elias is bármikor bilit boríthat, jobban mint bárki.
@Flanker: a számomra is a Root vonal a legérdekesebb – még jó, az egész sorozat a Gép köré épül, ő az egyetlen, akit nem lehet lecserélni, érthető, ha az a sztori a legösszetettebb.
Ráadásul Root helyzetében egy előre borítékolható és egy nem annyira egyértelmű balhé is benne van. A Vigilance (és a Northern Light) ellen a Gép szövetséges Finch-ékkel, ez tiszta. A Gép lojalitása viszont nem tisztázott – ha választania kell, hogy Finch-éket áldozza fel vagy saját magát, akkor nem tudom, hogy az asimovi robot törvények is bele vannak-e programozva? Ha nem, akkor Root egy kutyaszorítóban egyik pillanatról a másikra szövetségesből ellenséggé válhat, mert az ő lojalitása a Gépé.
A kevésbé biztos krízis az Root viszonya a Géphez, bár itt is meg meg lennék lepődve, ha a jelenlegi mézeshetek állapot tartósan megmaradna. Ehhez jön még Finch emberi oldala (mikor fogadja el, hogy a jelenlegi helyzet nem Root tudatos műve, meddig megy el egy szorosabb kapcsolat érdekében a Géppel, stb.)
A számomra ez a vonal sokkal érdekesebb, mint pl. a HR szál volt, az egy teljesen átlátható, pofonegyszerű alapkonfliktus volt.
10/10 volt a 10-es rész, ahogy már annyian írtuk a kibeszélőben meg itt is: zene, hangulat, Fusco (!), epic akció, Root, Elias.
A Root-os szál nem unalmas, hanem forgatókönyvírói csapda illetve kihívás
Azzal hogy bezárták jegelték a problémát, de ha ezután a 3×11-ben segítene egy sima heti eset megoldásában akkor kb. 5 perc alatt vége lenne a résznek.
Ez azt jelenti, hogy amíg nem jön a nagy összecsapás ÉS Root segít nekik nem lehetnek egyszerű heti esetet , csak főgonoszok (Vigilance, esetleg Northern Light esetleg Decima). Na ez az amit nem lehet sok részen át csinálni, tehát szerintem a 2014 januárjában jön a nagy csata a Vigilance ellen.
@Neo írta, utána az egyik megoldás: Root és Finch érdekei szembe kerülnek egymással és útjaik külön válnak.
Vagy Root nem lesz Isten bal keze, a két lábon járó deus ex machina.
Szerintem ez lesz, mégpedig úgy, hogy Gép súlyosan megsérül.
@Neo: “Gép lojalitása viszont nem tisztázott – ha választania kell, hogy Finch-éket áldozza fel vagy saját magát,”
szerintem Finchéket, a megmentett hacker lehet a B-csapat egyik tagja.
@Brynden Rivers: szerintem is Finch-éket áldozná fel. Ezért is mondtam azt korábban, hogy ha az írók elég jók (és a nézők hajlandók lenyelni a pirulát), akkor a mostani konstrukció akár egy Dr Who jellegű felállást is eredményezhet, néhány évadonként részben vagy teljesen lecserélt Team Machine-nel.
Root-tal szerintem hamar elválnak majd az útjaik, egyrészt mert Root-tal valóban ötpercesekké zsugorodnának a heti esetek, másrészt az ő állandó csapattagsága el is nyomná (mert el kellene nyomja) a többi szereplőt.
„A kevésbé biztos krízis az Root viszonya a Géphez, bár itt is meg lennék lepődve, ha a jelenlegi mézeshetek állapot tartósan megmaradna”
Hm… Vajon meg lehet-e ingatni, egy az emberiséget semmire sem tartó, az istenével közvetlen kapcsolatban álló vallási fanatikus hitét.
@hummel: ha úgy érzi, hogy az istene cserben hagyta, esetleg elárulta…
Root korábbi és mostani viselkedése elég sokban eltér, a Gép egy sokkal toleránsabb, emberbarátibb attitűdöt követel meg tőle. (Nekem az egyik kedvencem azóta is az a “Really? Even this guy?”) Az sem derült ki eddig, mi volt Root elképzelése eredetileg a Géppel, sem az, a Gép mit vár el tőle?
Sajnos nem tudok a mellényzsebemből előhúzni egy olyan szituációt, amelyikben ez a két dolog hihetően kerül szembe egymással – szerencsére ebben a sorozatban nem tud bármelyik kibic helyből jobbat írni a készítőknél. :) Viszont az eddigiek alapján én kinézem belőlük azt, hogy összehoznak egy ilyen felállást. A bibliai történetek is tele vannak az Urat egy időre megtagadó/káromló, majd annak valamilyen húzása hatására újra megtérő alakokkal.
Hatalmas rész volt, a Cash-es montázs az elején,badass Reeseel, mindent ütött.Meg a digatlism-re való zúzás…Legjobb országos dráma jelenleg.
Csak megjegyzés, ez egy NIN szám, amit Johnny Cash feldolgozott remekül.
Neo: Bármilyen olyan helyzethez, ami Root hitét megingathatná, egy érzelmi konfliktus kellene. És ez Root esetében egy igen szűk ablak. Mások életét semmire sem tartja (az ő megfogalmazása szerint csak hangyák, hibás kódok), és a saját életét is hajlandó feláldozni a szolgálatért, így az egyetlen ami ezt a helyzetet gyakorlatilag előidézheti, az a kapcsolat hiánya a géppel. És ez is csak akkor, ha a többiekkel a kommunikáció nem áll le, csak vele. Szóval a tényleges lehetőséghez az kellene, hogy Root szemléletmódja megváltozzon.
@hummel: Én úgy látom (de ez nyilván értelmezés kérdése), hogy a Gép Root-tal annak egy különösen sebezhető pillanatában vette fel a kapcsolatot. Nem tudjuk, mit akart elérni a Gép kiszabadításával, de a God Mode idején még nem szolgálónak tekintette magát, inkább partnernek. Az összeomlása és a fizikai sérülése együtt vezetett egy olyan állapothoz, amelyikben a Gép által kezdeményezett kapcsolat egyfajta kinyilatkoztatás volt a számára. Egyelőre még tart a boldog eufória, de amit Haroldnak mondott, hogy ne legyen féltékeny, az a visszájára is fordulhat: mi lesz, ha úgy fogja érezni, Anyu valaki mást jobban szeret nála?
Abban egyetértünk, hogy a töréshez érzelmi konfliktus kell, de miért lenne ebben akadály a mások életének a nem-becsülése? Root-ra sok mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy érzelemmentes. Éppen ellenkezőleg, a második évadban láthattuk, milyen lelkesültséggel próbált a Gép közelébe kerülni.
Ahogy már az előzeteshez írtam, a POI egyértelműen szintet lépett.
“Ki mertek lépni a sablonból, szerializálnak, karakterizálnak, drámát (heggesztenek). A színészek láthatóan élvezik, mondhatni elkezdtek játszani. Így aztán Fusco, Reese, tkp mindenki, még Finch karaktere is több mélységet kapott pár rész, mint előtte két évad alatt.”
A legjobb példa: az első Finch-Root párbeszéd alatt Amy Acker-ől kiderült hogy színésznő, és ehhez semmi más nem kellett, mint egy jó részben +10 másodpercet adni neki egy jelenetben a szokásoshoz képest.
Minőségi kábeles drámák szintjét a helyenként béna rendezés, vágások az olykor kapkodó megoldások miatt még nem üti meg, de akarnak valamit, és adja ég, hogy a számok ezt visszaigazolják.
„Abban egyetértünk, hogy a töréshez érzelmi konfliktus kell, de miért lenne ebben akadály a mások életének a nem-becsülése?”
Azért mert, ha törődne az emberekkel az egyes döntések rájuk történő kihatásait is vizsgálná. Például két személy megmentése közül kellene választani, és csak az egyiket lehet megmenteni. Érdekli őt, hogy a másik meghal? Nem, ezért érzelmi konfliktust sem okozhat neki. Ezért mondtam, hogy a lehetőségek jelenleg igen szűkek.
A féltékenységre céloztam én is a jelenlegi lehetőségek közül. Én egy végletet vázoltam fel, te viszont a kedvezményezett helyzet megosztását. Lehet, hogy az is elég lenne a tőréshez, nem tudom.
@hummel: akkor félreértettük egymást, abban nem volt vita, hogy Root-ot más emberek sorsa nem érdekli annyira, hogy az verhessen éket közé és a Gép közé. Viszont szerintem éppen azért, mert – pl. Shaw-val ellentétben – egyáltalán nem érzelem mentes, csak az érzelmei másra irányulnak, legalább akkora játéktér van ebben a kapcsolatban, mint ha mondjuk egy emberbe lenne halálosan szerelmes. De hozhatnám analógiaként az Ügyet minden fölé helyező forradalmárt is, mint típust. Ezért gondolom azt, hogy ez nem igazán szűk ablak.
“A legjobb példa: az első Finch-Root párbeszéd alatt Amy Acker-ől kiderült hogy színésznő, és ehhez semmi más nem kellett, mint egy jó részben +10 másodpercet adni neki egy jelenetben a szokásoshoz képest.”
Nálam már az Angelben bizonyította, hogy kiváló színésznő, itt viszont tényleg megmutatta mire képes. :)
A Miami Showdown jelenetek:
Reese: http://www.youtube.com/watch?v=4-URpTvAcwI
Shaw és Root: http://www.youtube.com/watch?v=jno-T0REjj8
PoI a legjobb! Végignéztem a sorozataim listáján amiket nézek, de mindig ez az első amit előveszek, ha van egy kis időm.
Ha jól látom még lesz egy évadzáró 12.17.-kén. Elias sztem mostmár ténylegesen visszatér a sakktáblára, amit az oroszok is megfognak érezni.
Jó volt a Hurt ide, pedig tényleg elcsépelt, hatásvadász, stb., én pl. már kétszer is unalomig hallgattam eddigi életem során, egyszer a vékony és hosszúhajú Reznorral, aztán az élete végén felé járó Johnnyval is. De ide nagyon illett ez a verzió, konkrétan libabőrös lettem. Még ilyen részeket, SOKAT!!!!
Na, ez volt “AZ” Epizód! :)
(Eltekintve a chinaski által említettek + “szűk-folyosón-elvakulva-a-plafont-kezdjük-lőni-az-előttünk-álló-helyett” pár másodperctől, de semmi sem lehet annyira tökéletes.)
A zenék belinkeléséért külön köszönet mindenkinek! :)
ha mas irta mar, akkor bocs, de a Hurt eredetileg Trent Reznor (nine inch nails) szama. sokkal jobb, mint a felsolgozas, de mondjuk ez a verzio emeszthetobb, ugyhogy jo valasztas volt.
Ide írd
Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz