JAws 2014: A főkategóriák végeredménye
23 hozzászólás | kategória: díjátadó, JAws
az megvan, hogy Matthew McConaughey az Oscaron kívül még nem nyert díjat a True Detective-ért? a SAG hátravan, de ez akkor is érdekes. /Gaines mai tweetje/
Nálatok nyert! De félre a tréfával. Két éve nyolc, tavaly viszont csak két címvédés volt – idén öten tudtak ismételni. Ismét akadtak olyan “tavalyi” győztesek, akik/amik 2014-ben jelölést sem kaptak, de olyanok is, akik a jelölésük ellenére csak az ötödik helyre futottak be a top5-ben. Így szerintem mondhatjuk, hogy az évek során változik, változgat az olvasói ízlés fősodrának iránya.
Korábbi JAws-végeredmények: 2007 – 2008 – 2009 – 2010 – 2011 – 2012 – 2013
Még akkor is, ha vannak fix pontok. Kérdés, hogy meddig, hiszen például a How I Met Your Mother 2007 óta mindig jelölt volt a legjobb 20 percesek közül (hol nyert, hol 2. lett a Californication vagy a The Big Bang Theory mögött), de az idei epizódjaira már nem kapott bizalmat tőletek, csak úgy, mint tavaly a Dexter esetében. (Hmm, 8 év alatt három 20 perces nyerte meg a fő kategóriát, míg 40 percesekből 5-nek (Lost, House, Dexter, Game of Thrones, Breaking Bad) sikerült.)
A szokásos mantrámat most nem írom le, a 2013-as posztnál el lehet olvasni, igazából a kommentekben legtöbbször ismét a népszerűség kérdése merült fel, s egyetértek, hogy a nyomkodós szavazások esetében előnyben vannak azok a sorozatok, amiket többen néznek (nem hiszem, hogy ez baj lenne, nem az a célunk, hogy egy szűk kör sorozatai nyerjenek), főleg akkor, ha a többit nem nézik, de nem egy esetben a jelölés győztese megegyezett a végső győztessel. De amíg nem mindig a népszerű sorozatok nyernek, amik a legnézettebbek még jelölésig sem jutnak el, addig semmiképp sem csak népszerűségi versenyről van szó.
Meg aztán, mindig is az volt a célunk, hogy e játék során a ti kedvenceitekről értesüljünk – és esetleg tippeket adjunk egyeseknek arra vonatkozóan, hogy mit néznek a többiek. (Aki akarja, az a tovább mögött megnézhet egy alternatív JAws-végeredményt.)
Idén ezek a sorozatok kapták a legtöbb jelölést:
Komédiák:
- 7 jelölés: Brooklyn Nine-Nine
- 4 jelölés: Veep
- 3 jelölés: The Big Bang Theory, Modern Family
Drámák:
- 5 jelölés: Game of Thrones, Fargo
- 4 jelölés: Hannibal
- 3 jelölés: House of Cards, The Leftovers, True Detective
Lássuk a végeredményt, ti döntöttetek, szerintetek ők a legjobbak. Köszi mindenkinek, aki velünk játszott, aki jelölt, aki szavazott, aki kommentelt, és a szavazatszámlálásban nyújtott segítségéért hatalmas hála illeti dzsiaj-t.
And the winners are…
- 40+ perces sorozat: Game of Thrones (a lemaradók szavazása)
- 20 perces sorozat: The Big Bang Theory
- újonc sorozat: True Detective
- nem amerikai sorozat: Sherlock
- animációs sorozat: Legend of Korra
- magyar műsor: Terápia
- egyéb műsor (reality/talkshow): Last Week Tonight with John Oliver
- férfi főszereplő (40+ perces): Matthew McConaughey (True Detective)
- férfi főszereplő (20 perces): Jim Parsons (The Big Bang Theory)
- női főszereplő (40+ perces): Claire Danes (Homeland)
- női főszereplő (20 perces): Julie Bowen (Modern Family)
- férfi mellékszereplő (40+ perces): Peter Dinklage (Game of Thrones)
- férfi mellékszereplő (20 perces): Simon Helberg (The Big Bang Theory)
- női mellékszereplő (40+ perces): Emily Bett Rickards (Arrow)
- női mellékszereplő (20 perces): Cristin Milioti (How I Met Your Mother)
- vendégszereplő: Pedro Pascal (Game of Thrones)
Három kategóriát vitt el a The Big Bang Theory és a Game of Thrones, kettőt a True Detective, a többi sorozat pedig 1-et. Nemsokára folytatjuk, jön a posztban szavazós JAws 2.0 folytatása, jönnek az eyecandy-k is, úgyhogy ne menjetek sehová, még lesz mire szavazni januárban.
A tovább mögött bónuszkontent – mi lett volna a JAws végeredménye, ha az első helyezetteket nem vesszük figyelembe. Na, melyik az “erősebb” lista?
“A Második Helyezettek-díja”
- 40+ perces sorozat: True Detective
- 20 perces sorozat: Brooklyn Nine-Nine
- újonc sorozat: The Flash
- nem amerikai sorozat: Oprhan Black
- animációs sorozat: Archer
- magyar műsor: Trash Talk
- egyéb műsor (reality/talkshow): The Tonight Show Starring Jimmy Fallon
- férfi főszereplő (40+ perces): Mads Mikkelsen (Hannibal)
- férfi főszereplő (20 perces): Mácsai Pál (Terápia)
- női főszereplő (40+ perces): Tatiana Maslany (Orphan Black)
- női főszereplő (20 perces): Julia Louis-Dreyfus (Veep)
- férfi mellékszereplő (40+ perces): Robin Lord Taylor (Gotham)
- férfi mellékszereplő (20 perces): Nick Offerman (Parks and Recreation)
- női mellékszereplő (40+ perces): Lena Headey (Game of Thrones)
- női mellékszereplő (20 perces): Anna Chlumsky (Veep)
- vendégszereplő: Gillian Anderson (Hannibal)
23 hozzászólás Ne habozz!
“Matthew McConaughey az Oscaron kívül még nem nyert díjat a True Detective-ért?”
Az Oscart a Dallas Buyers Club-ért kapta, kicsit megtévesztő a kérdés :-D
Amúgy van ilyen, szerintem letudták már a szavazók, régen volt már tavaly január…
Ez az Arrow csaj, hogy miért nyert, rejtély nekem… Főleg annak fényében, hogy milyen jelöltek ellen volt. Én nem találom tehetségesnek.
ööö, az idézetben erős irónia olvasható ki. és mivel például az emmy-n júniustól májusig van a jelölés, ezért nem tudták le – ott egy 2013-as augusztus alakítás nyer. akadt mindig jobb.
közönség szavazásokat szerintem legnagyobb százalékban ő nyerte, ilyen Golden Globe és társai bohóc átadókat meg nem kell komolyan venni..
fisher: lehet, hogy nem kell komolyan venni, de sokkal komolyabban érdemes venni a szakma véleményét (ld. most jön a SAG), mint a közönségét. amit egyébként és mindig érdemes tiszteletben tartani.
de legyen. perspektívába helyezem: most osztották ki a People’s Choice Awards díjait, azaz a Nagy Közönségdíjat Amerikában: Patrick Dempsey lett a legjobb színész. (a krimiknél Nathan Fillion, a scifi/fantasyben pedig Misha Collins.)
És tavaly két nagy kritikusi díjat is Matthew McConaughey kapott meg.
“Matthew McConaughey az Oscaron kívül még nem nyert díjat a True Detective-ért?”
Azért ez nem igaz, kapott.
Hogyhogy nem nyert a Thresh Talk? :O
7 jelölés a Brooklyn Nine-Nine-nak 0 győzelem, azért az is kemény :)
Maslany és Claire Danes, valamint MM és Mikkelsen között szerintem továbbra is lehetetlen lenne dönteni idén…
Egy-két kivétellel szerintem viccen kívül erősebb az alternatív lista.
Tudom, hogy nem ide tartozik, de nekem leesett az állam, hogy Emmy után Globe-on is képesek voltak nem McConaughey-nek adni a 40 perces dráma fődíjat. Senki se értse félre, nem vagyok fanboy, de amit TD-ben leművelt, az egészen hihetetlen. Még a szintén zseniális Woody Harrelsont is beárnyékolta Rust Cohle-ként. Örülök, hogy itt JAws-on azért behúzta :)
skinnipeet: nekem is leesett, nem sokan hitték volna januárban, ráadásul itt a “kisebb” kategóriában volt benne. de szerintem ezúttal hatványozottan igaz, hogy már a jelölés is győzelem (sort of), mert annyira erősek a jelöltek – mondhatni mindenki megérdemelné. ráadásul, ahogy valaki rá is világított a jaws szavazáson kommentben, a férfi főszereplő (40+) kategória csupa mozis színésszel volt tele, ami nem hiszem, hogy valaha előfordult volna.
Összességében szerintem ez volt a legjobb JAws-díjátadó eddig.
– 40 perces jelöltek tekintetében közel kifogástalan a válogatás a döntősök mezőnye
– Mondanám, hogy szívfájdalmam picit, hogy a True Detective-et többen próbálták ki, mint a Fargo-t, de az önmagában, hogy a Fargo a legjobb sorozatok között is döntős volt újoncként már hatalmas szó, az meg csak a hab a tortán, hogy kvázi mindhárom 40-es kedvencem (Fargo, Orange, Hannibal) bejutott a Top6-ba.
– Szerintem siker volt a reality/talkshow kategória összemosása is, eszméletlenül örültem, hogy a leköszönő Craig Ferguson bekerült és John Oliver győzelme is maximálisan megérdemelt
– A The Legend of Korra animációs győzelme talán a legnagyobb öröm az összes közül, nagyon kijárt nekik a 3-4. szezonért, és remélem, hogy ezek után még többen adnak neki egy esélyt, a legjobb 20 perces és a legjobb fantasy sorozat volt 2014-ben.
– Miniöröm, hogy a nem amerikai mezőnybe bejutott a The Fall, nyilván a Sherlock ellen győzelemre nem számítottam, de kezdésnek ez sem rossz, szintén egy olyan rétegérték, aminek megéri esélyt adni.
– A 20 percesekre azért ráférne némi reform majd. Idén már voltak pozitív jelek (lásd a Veep előretörését), de díjazásban még nem ártana egy szélesebb rajongótábor. Egyszer szívesen látnám a 20 percest kategóriát úgy, hogy nincs se HIMYM, se TBBT, se B99, se Modern Family a győzteseknél, de ez kicsit utópisztikus.
Egyébként színészeket illetően nekem szimpatikusabb az ezüstérmes lista, persze nem mindenhol, de többségét tekintve erősebb.
All in all, minden kisebb szájhúzás ellenére még mindig magasan a legjobb JAws, szóval ügyesek voltunk.
Ha ilyen eredmények jöttek volna ki a Golden Globon, akkor ment volna a fikázás, hogy mennyire kiszámítható az egész és mennyire sablonos. TBBT, Game of Thrones? Mennyire sablon díjak már!
Julie Bowen-ek, Simon Helberg-nek és Emily Bett Rickards-nak örülök. 1-2 kategóriában viszont inkább az ezüstérmeseket favorizálom.
A nyertesekből színészestül mindenestül két sorozatot (True Detective és Sherlock) néztem\nézek és az utóbbira nem is szavaztam.
Igaz, a komédiák nem nagyon játszanak nálam, GoT, Hannibal, The Leftovers és Homeland, pedig igazán akartam, hát nem szippantottak be, de ettől még kitűnő sorozatok.
Kifejezetten elégedett vagyok. (20 percesek nem érdekelnek)
40 percesnél volt egy brutális 40+ sorozat válogatás, egy ennél is keményebb 40+ perces férfi főszereplő kategória (A JAWS történetének legerősebb mezőnye) valamint egy kifejezetten erős újonc csapat (- Flash).
Ami kicsit bosszant az a Sherlock győzelme (a leggyengébb évad is nyert egy nagyon erős mezőnyben) és a női 40+ perc mellékszereplő, ami kissé vicckategória.
“A szokásos mantrámat most nem írom le, a 2013-as posztnál el lehet olvasni, igazából a kommentekben legtöbbször ismét a népszerűség kérdése merült fel, s egyetértek, hogy a nyomkodós szavazások esetében előnyben vannak azok a sorozatok, amiket többen néznek”
–
Ez idén a Big Bang Theory-nál volt így teljes mértékben, meg talán a Fargo is ez miatt végzett ott ahol.
Jelenleg a TBBT nem is vicces és 4 éve folyamatosan gyengül a színvonala is évről évre. Érdemes csak rápillantani az imdb szavazatokra:
http://graphtv.kevinformatics.com/tt0898266
Az első 3 évadot a mai napig vissza vissza nézem, de az új részek már vagy 2 év óta kasza szinten mozognak. De mindenki erre szavaz, mert a legtöbb szavazó azt sem tudja például, hogy a Silicon Valley micsoda :)
Amit CyClo írt, ahhoz a 40+ perceseknél még a Game Of Thrones-t is hozzátenném, hogy szívesen megnéznék egy szavazást nélküle. A TBBT győzelme pedig az abszolút szégyene a JAwsnak szerintem. Emberek, nézzetek más komédiákat is.
A második helyezettek listája nálam jobban betalált. :D
Cristin Milotti győzelmének nagyon örülök!
Nekem a 40+ sorozatnál a második helyezettet tartom jobbnak, a 40+ főszereplőnél nem tudnék választani az első és második (és harmadik) közül. A többivel meg vagyok elégedve.
Egyébként én nem sok 20 perces sorozatot nézek. Már csak a TBBT nézem, azt is csak azért, mert nyaggattak, hogy nézzem már meg mennyire jó és kiderült, hogy csak az első évadra értette az illető :D Szóval azóta is nézem megszokásból. Így erre szavaztam, mert szerintem jó a sorozat. HIMYM annyira nem tetszett, így nem is szavaztam volna rá. Californication-t is szerettem, lehet nem jutott eszembe, hogy rászavazzak :D
Claire Danes egyértelműen megérdemelte a győzelmet szerintem. Idén láttam egy régebbi filmjét, ha nem mondják, hogy ez ugyanaz a nő, akkor fel sem ismerem. Kerestem az általam a Homelandben megismert jegyeit, és akár hogyan néztem, egyáltalán nem ismertem rá!
vitz ez a savazas. flash? emily bett rickards? sherlock? jim parsons? cristin millioti? pedro pascal? tronok harca? lena headey? ennyi erofel lehetett volna a zöldijasz is az ev sorozata ted danson meg a legjobb szinesz. meg rosszabb a helyzet, ha ez nem egy ember, hanem a tomeg felemenye.
Sehol nem látom a The Good Wife -ot :( Pedig zseniális.
Cristin Milioti – ez viszont felfoghatatlan…
Ide írd
Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz