login |

Új magyar sorozattervek 2.: A láthatatlan seb

2016. 02. 27. 19:37 - Írta: winnie

13 hozzászólás | kategória: hazai termék, hírek, magyar hírek, video,

(Korábbi posztok: A mi kis falunk) A ContentLAB and Factory második sorozatterve A láthatatlan seb, ami egy zsánersorozat lehet itthon, hiszen krimi. Viszont azon belül is kosztümös krimi, hiszen a 19. században játszódik – a képen az infókat el lehet olvasni, mondhatni Sherlock és Dr. Watson magyar köntösben: Sárkány és Weiner doktor.

Aki nyitott szemmel járja a világot, az emlékezhet, hogy A láthatatlan sebnek is van előzménye, 2014-ben még az M1 leadta a 29 perces rövidfilmet (nevezzük pilotprezentációnak), amit sajnos nem láttam, de a NAVA oldalán mintha meg lehetne nézni ezt a bevezető részt.

A készítő és showrunner (és rendező) itt Kapitány Iván, a sorozat Jókai Mór egyik novellája alapján készült (itt olvasható, ha minden igaz), szereplők: Epres Attila, Lengyel Tamás, Cserhalmi György, Kerekes József, Ostorházi Bernadett. A tovább mögött megnézhető az 1 perces előzetes, ami elvileg a tévés anyagból van összevágva.

A láthatatlan seb-ContentLab

13 hozzászólás Ne habozz!

Desmond Wallace - 2016. 02. 27. 20:06

A rövidfilm jó volt, és már akkor is azt írtam, hogy ebből jó sorozatot lehetne csinálni.

Marco Materazzi - 2016. 02. 27. 20:18

Ez tényleg a magyar Sherlocknak tűnik, nekem még a zenéje is arra hajaz. Lengyel Tamás meg tényleg ott van minden sorozatban :D Amit én nem bánok, mert bírom őt. Amúgy reálisan mennyi esély lehet, hogy ezt vagy a Mi kis falunkat megveszi vki? És melyik csatorna lehetne az?

winnie - 2016. 02. 27. 20:27

szerintem a mi kis falunkra tuti lecsapnak, annak nagyon eros a pilotja, de azért kezdtem ezzel a kettovel, mert ezek tunnek a legsanszosabbnak. persze minden azon mulik, hogy a szerzodo felek altal tamasztott igenyek es feltetelek mennyire vagnak egybe.

Lenry - 2016. 02. 27. 20:43

szimpatikusnak tűnik, remélem lesz belőle valami

D - 2016. 02. 27. 21:36

Ahogy néztem az ContentLAB oldalát valamikor ősszel indult egy mentor program. Ebből lesz majd még? illetve mit tud csinálni akkor az ember, ha van egy kiforrottabb ötlete, amit szívesen bedobna a mélyvízbe és/vagy szívesen foglalkozna komolyan írással/fejlesztéssel?

winnie - 2016. 02. 27. 21:44

d: tavasszal és ősszel van elvileg indulás, de az képzés, ahova be lehet kerülni egy 24 órás pályamunkával – mindig szoktam írni, hogy mikor indul. egyéni ötletekkel szerintem max utána fognak foglalkozni. vagy, ha van valamid, akkor mail, hátha elolvassák.

D - 2016. 02. 27. 21:50

Okés köszi, akkor figyelem majd, de tavaszi rajtról még nem írt az oldal, ahogy láttam. Ez a pályamunka mit jelent pontosan? Azt lehet tudni, hogy ősszel mi volt a 24 órás feladat?

winnie - 2016. 02. 27. 22:04

passz, az őszire nem emlékszem, és ahogy látom, én is csak a főoldalukat linkeltem, mint lelőhelyet. talán máshol megvan.

galocza - 2016. 02. 28. 01:04

ungarische murdoch mysteries?
jöhet!

zagloba - 2016. 02. 28. 01:40

Egyrészt a koncepció pár évvel lemaradva /pl. Ripper Street/, másrészt megint ez az elképesztő maníros játék, és steril fényképezés.

Tipikus hiba a történelmi /korba helyezett/ sorozatoknál, ha mindenki ruhája vadonatúj, mindenki tiszta, ápolt, minden helyszín ragyog.
Vagyis mű az egész.

A jó címadásról már Umberto Eco írt vagy 30 éve.
Értem, hogy mit akartak üzenni vele, de ez a cím izzadságszagú. Mint a Kossuthkifli.

winnie - 2016. 02. 28. 04:43

zagloba: a cím, mint a kossuthkifli esetében adott, hiszen mindkettő alapja egy irodalmi mű. szóval itt jókai okolható. más kérdés, hogy az konkrétan az első részre vonatkoztatható, jobb lehet epizódcímként.

Draco44 - 2016. 02. 29. 09:34

Ez érdekes lehet, ha sikerül belecsempészni pár dolgot amitől kicsit “magyaros” lesz. A trailer alapján ez az akkori Európában bárhol játszódhatna.

zagloba: Igen, az a “mű” dolog engem is zavar sajnos. De a költségvetés miatt nem hiszem, hogy ilyen fontos apróságokra is odafigyeljenek.

zagloba - 2016. 03. 01. 22:24

winnie: Okolom is. Jókainak vannak kiváló munkái, de rengeteg tölteléket is írt sajnos.
És attól, hogy a cím adott, még igazak rá Eco megállapításai.

Draco44: És mégis, sok ilyen jellegű sorozat hangulatát épp ez a sterilitás vágja haza.
Frissen fésült jobbágyok, élére vasalt gatyában, vadiúj bocskorban, sehol egy koszfolt, egy kopás stb. Hány ilyet láttunk?

Az említett Ripper Street ezért is jó ellenpélda.
Nem baj, egyszer majd mi is eljutunk odáig.

Ide írd


kötelező

(kötelező, de nem adjuk ki senkinek)

Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz