Dűne-sorozatot is kapunk
15 hozzászólás | kategória: az év híre, hírek, Dune: The Sisterhood
A WarnerMedia is érkezik nemsokára a saját streaming szolgáltatásával, amiből még idén indulhat egy béta, 2020 első negyedévében pedig széles körben is elérhetőbbé válhat. Ha a keresőbe beírjátok, akkor összeszedhető pár dolog, ami várható náluk, most indultak be a berendeléseik (ld. Love Life Anna Kendrick-kel és a Tokyo Vice Ansel Elgort-tal – majd a reggeli hírekben bővebben is írunk róluk).
A mostani berendelés viszont annyival nagyobb projektnek tűnik, hogy mindenképp külön is akartuk említeni – egyrészt az IP, másrészt a filmes kapcsolódása miatt.

Ugye Denis Villeneuve (The Arrival, Prisoners, Sicario, Blade Runner 2049) épp a Dűne-könyvek filmmé való adaptálásán dolgozik, viszont a vonatkozó jogokat viszi mindenhova a Warner és a Legendary: videójátékot és képregényt is terveznek a film, valamint a most szóba került, berendelt sorozat mellé.
Szóval nem teljesen külön készül a Dune: The Sisterhood, hanem a filmmel párhuzamosan, annak nem ellentmondva, azt kiegészítve. Konkrétan Villeneuve nem csak az egyik executive producere lesz a sorozatnak, hanem még rendezi is a pilotot. Mellette Jon Spaihts, a film egyik írója dolgozik még a szkripten.
Az azonnali sorozatberendelést kapott széria Dűne-univerzumban feltűnő Bene Gesserit női rendről szól majd, mely tagjai tökéletesen urai a testüknek és az elméjüknek. Hozzáértők módjára boldogulnak a The Imperium hűbéri rendszerében, és a terveik Arrakis-ra viszik őket.
15 hozzászólás Ne habozz!
Magyarul még nem jelent meg a sorozat alapjául szolgáló regény:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dune_prequel_series#Great_Schools_of_Dune
Dűnébe már beletört pár filmes bicskája
nagyon nehéz jól visszaadni a könyvet
ez kb olyan mint a Rejtő könyvek, azokból is képtelenség jó filmet készíteni, persze más okokból.
Kíváncsian várom mi lesz belőle, mert a történetben hatalmas a potenciál, de ez nem egy Trónok szint, itt már több kell.
Sok jót nem jósolok neki. Ha jó, úgyis kaszálják. Sokan az AT&T bizniszt pozitívan várták, de gyakorlatilag a WB kicsinálta magát vele. A legsikeresebb és legelismertebb csatornájuknál (HBO) lecserélték a vezetőt aki az utóbbi évek nagy sikereit szállította, egy nem túl bizalomgerjesztő múlttal rendelkező fickóra. Az idei filmjeik mind alulteljesítenek, a PR-juk borzasztó. Olvastam egy cikket, hogy a DC Universe app filmjei mennyire javították a DC és a WB megítélését a közösségi médiában és úgy általában a kritikusok között, erre jön a Swamp Thing ügy (és ugye a Doom Patrol sincs még berendelve, és szerintem nem is lesz), hogy ismét a béka segge alá lökje a WB-t. Ráadásul az adóügy valószínűleg terelés, megint fentről akartak beleszólni, hogy természetesen rossz irányba tereljék a dolgokat a’la Warner. A Disney agresszív árazásával nem tudnak mit kezdeni, bazi drága lesz a Warner streaming appja, bár ennek az HBO is része lesz valószínűleg, csak várhatóan romló minőséggel. A Dune film nem valószínű, hogy kiugró anyagi siker lesz (e tekintetben sajnálom Villeneuve-t), a sorozat meg a fentiek miatt elég reménytelen jelen helyzetben. Mondhatnánk, hogy innen biztos csak felfelé lehet elmozdulni, de az élet és a Warner számtalanszor bizonyította, hogy mindig van lejjebb. A DC-t mondjuk eladhatnák mára pl. a Comcast-Universal-nak. Ők tuti csinálnának belőle egy mozis fejőstehenet.
még egy anyag, amit kb lehetetlen mozgóképpé varázsolni. nekem vmennyire tetszett mind2 adaptáció, de hát – hogy lehet feldolgozni a legjobb könyvet, a dűne istencsászárát? tán a legvastagabb, és nem történik benne szinte semmi.
oszt ott van zelazny dupla amber pentalógiája vagy a rozsdamentes acélptkány sorozat, kiáltanak képernyő után: humor, akció, párbeszédek, kimeríthetetlen anyag – ááá, ilyeneket nem…
ps: a korongvilágos őrség-sorozatot pedig mióta is várjuk? pedig azzal az anyaggal megintcsak lehetne mit művelni.
A David Lynch által készített Dune film ugyebár az etalon.
Ez pedig egy olyan magas léc, amit csak leverni lehet, átugrani nem.
Kezdjük ugyebár a szereposztással (csak a java):
Linda Hunt
Kyle MacLachlan
Virginia Madsen
Everett McGill
Jürgen Prochnow
Patrick Stewart
Sting
Dean Stockwell
Max von Sydow
Sean Young
Ezt nem überelni, hanem csak utolérni is csillagászati összeg lenne.
A másik, a történet. Ugyanis fogták a Dune szoriját, és piszkosul átírták. Nem csak 1 filmbe zsúfolták a könyvet, hanem totál át is alakították pl Paul személyiségét.
És jobb lett, fényévekkel jobb mint az eredeti.
A harmadik, hogy már más is belebukott, lásd a Sci-fi Channel minisorozat. Ragaszkodtak az eredeti történethez (1965-ös könyv!), gyenge CGI, gyenge színészek, amit csak a rendezés tudott alulmúlni.
Szóval várom, de erősen tartok tőle kategória.
@MrZed: etalon? Dűne rajongók körében a röhej és az undor sűrűbben merül fel a film kapcsán, mint a megbecsülés. Bevételeket sem annyira mondanám sikernek. Ha neked tetszettek a változtatások a könyvhöz képest örülök, csak ezt nem jó ötlet kivetíteni mindenkire, az a film hatalmasat bukott, és nem lett klasszikus.
@Csaba121:
Volt róla információ, hogy a Brian Herbert (eredeti könyveket író ember fia) könyvét akarják feldolgozni sorozatként? Remélem maradnak inkább az eredeti könyveknél.
A téma nagyon jó, a filmmel erősen kapcsolódhat, akkor is ha nem a film közvetlen előzményét, hanem jóval előtte levő eseményeket mutatnak be (a Bene Gesserit több ezer éves terveket hajt végre), az hogy a rendező ebbe is belefolyik nekem jó előjel, egybefüggő univerzumot hoznak gondolom létre akkor, én amúgy is reméltem, hogy TV sorozat lesz a könyvekből (bár én az eredeti könyveket láttam volna szívesen 10 rész per könyv formájában), de még így is félek, hogy a film sikere nem tud akkora lenni, mint az elvárások, de csalódjak, csak csalódjak kellemesen, boldog leszek.
MrZed:
“A David Lynch által készített Dune film ugyebár az etalon.”
Érdekes, én konkrétan utáltam/utálom. Lynch szerintem orvosi eset, kezelni kéne. Sting lehet remek énekes, de nem színész (és ez látszik is). Stewart nyilván jó, de itt a vége a felsorolásnak. A “trükkök” már akkor is nevetségesek voltak.
Ami a legjobban fájlt, hogy az átírással tönkretette a könyvet. A bizánci intrikus Harkonnen házból egy csapat pszichopatát csinált. A fremenek nem azért nyerik meg a háborút, mert az ember által ismert legellenségesebb környezetben élve kifejlesztettek olyan képességeket, mint a féreglovaglás vagy a víz nélküli életben maradás, neeeeem, azért győznek, mert az Atreideseknek van hangmodulátora…
A 2000 utáni minisorozat szerintem sokkal jobb volt (már ha eltekintünk a gagyi trükkfelvételektől). Ott legfeljebb a jelmeztervező kezére csaphatott volna valaki időnként :)
Viszont tény, hogy kb. megfilmesíthetetlen alapanyag a rengeteg “belső térben” játszódó (és a cselekmény szempontjából kritikus) momentum miatt, pl. amikor Paul megissza az élet vizét, vagy amikor párbajozik Feyd-el. Ott sem a kard a lényeg, hanem ami közben a fejekben történik. És a Dűne Messiása vagy az Istencsászár sokkal rosszabb ilyen szempontból :)
Sosem tudtam megkedvelni a Lynch-féle Dűnét. Lehet, hogy azoknak, akik nem olvasták a könyvet, tetszik, de engem nem nyert meg a feldolgozás, mert lényeges pontokon változtatta meg a könyv mondanivalóját.
A minisorozat e tekintetben hűbb maradt az alapanyaghoz, csak a kivitelezés sikerült vérszegényre.
En abba a taborba tartozom, akik elobb lattak a minisorozatot, majd annak hatasara olvastam az elso 2 kotetet, es ezutan lattam a Lynch verziot, hat mit ne mondjak nekem a toronymagasan a sorozat a kedvencem. Es azota lattam a Jodorowsky dokufilmet, es hal istennek, hogy az nem keszult el… Es ha Lynch orvosi eset, akkor Jodorowsky nem tudom mi…
A Lynch Dűnéje brutálisan jó film lett, de nem merném rá azt mondani, hogy jól adta vissza könyvet.
“És jobb lett, fényévekkel jobb mint az eredeti.”
ajjjajajjjajjajjajajjjjajjajaj…
én nem török pálcát egyik felett sem, mivel dűnét filmre… ne eröltessük. pedig erős dűne kedvelőnek tartom magamat – igaz, hogy én több kölök-féle előzmény/utánzmány könyvet biztosan nem fogok elolvasni – vissza az alapokhoz.
a lynch félében tetszett a design és epikusság, a minisorozatban pedig a könyvhűség.
általában nagyon kritikus vagyok kedvenceim feldolgozásával kapcsolatban (2 epizód és érkezik pár keserű mondat a 22-esről, és előre rettegek a good omens-től), de itt adok engedményeket. eleve lehetetlen feladat volt, mind2 eddigi próbálkozás máshogy nyúlt hozzá – így sikerültek.
ja, a film bizony kultfilm, és bizony bukásnak számított annak idején.
érdekes amúgy, hogy a kétezresek eleji rts a lynch féle design-ra alapozott (+hangfegyverek pl) nem könyvre vagy saját látványbéli tolmácsolásra.
Lynch-féle film szerintem önmagában nem borzalmas, vannak részei amik jó illusztrációk a könyv mellé, de egyrészt voltak nagyon erős módosítások, amik agyonvágnak főbb gondolatokat, vagy nem is akarták érteni a könyvet és csak a nevet akarták kihasználni, vagy totál félreértették (a könyvek írója annyit mondott: “a visual feast”, kb. annyit jelent, hogy pazar látvány, és ez után hallgatott, kacagva egyet). Viszont mint film szerintem megvan a szerkezete, működhet annak is aki nem olvasta a könyvet, el tudom képzelni, hogy nem követhetetlen. Érdekességnek mindenképp nevezhető, de akinek nem tetszett szerintem az is bátran olvassa le a könyveket, legalább az elsőt, mert tényleg lényeges gondolatokban tért el a könyvtől a film. (Megjegyzés: kifejezetten nem szeretem Lynch műveit, nem tudom értelmezni amit csinál, de ez a leginkább követhető filmje, nem mondható meg róla szerintem ismeretlenül, hogy Lynch film, már amennyire az, nem tudom mennyit változtatott a stúdió.)
A minisorozatot nem láttam, belenéztem, amatőrnek hatott (finnyás vagyok), és a módosításokat értelmetlennek, ostobának találtam anno. Purista vagyok, vagy legyen a lehető leghűbb a forráshoz a feldolgozás, vagy nevezd átdolgozásnak, csinálj amit akarsz, de jelezd, hogy remix. Lásd a Jodorowsky Dűnét is megnéztem volna, nem láttam másik filmjét (leírás alapján elég zavaros, nekem már sok), de voltak fantasztikus látványelemek kidolgozva hozzá, minimum érdekes lett volna, de ő nem is titkolta, hogy az az ő Dűnéje lett volna. Aki ismeri a képregényeit elmondhatná, hogy mennyire vitte tovább tényleg a gondolatait-terveit azokba (a dokumentumfilmben azt mondta, hogy sokat felhasznált belőle).
A Warner streaming – HBO viszony érdkel hogy fog alakulni illetve általában a streaming piac. Beolvassza a Waerner a daját nevű streamingbe az HBOt- vagy páthuzamosan fognak futni? Van értelme ennyi streaming szolgálatónak piacon? A Disney piaci erőfölénye és ragadozó árazása mennyi kárt fog vajon még okozni?
Egyetértek az előttem szólóval hogy a Warnerben megvan a képesség hogy jó dolgokat elrontson, lásd Gyűrűk Ura filmek utána Hobbit filmek vagy amit a DC IP-vel művelnek.
Ide írd
Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz