login |

Magyar nézettség (2020. február 3-9.) – Robbantott az Álarcos énekes

2020. 02. 16. 20:20 - Írta: Desmond Wallace

26 hozzászólás | kategória: magyar nézettség

(Múlt heti nézettség.) Az Álarcos énekes letaszította a trónról A mi kis falunkat, és simán az év legnézettebb tévéműsora lett. Jó, még csak február van, de a közel 1,4 millió néző kiváló eredmény. Ennyi nézőt manapság nem könnyű megmozgatni, de úgy tűnik, hogy az RTL Klub megint ráérzett arra, hogy mi kell a nézőnek. Természetesen a pajakszegiek sem panaszkodhatnak, hiszen a 4×10 is egymilliós nézettséget hozott, és ez se semmi teljesítmény. Más heti sorozat a közelébe sem jut az egymilliós álomhatárnak, A mi kis falunk pedig folyamatosan hozza ezt a kimagasló nézettséget.

A Dunán A dal 2020 is őrzi… roppant gyenge nézettségét. Csatornán belül most is csak a 7. legnézettebb műsor lett, ami hűen tükrözi, hogy mennyire nem érdekli a nézőket ez a műsor. A Bagi-Nacsa Orfeuma nézettségi kátyúba került, és hiába hoz újabbnál újabb sorozatokat a Duna (Berlin ege alatt, Miksa és Mária) a tévénézőket ez nem hatja meg. Hétköznap esténként a helyzet továbbra is változatlan: a Drága örökösök dominál, az egy brutálisabb hosszúságú Exatlon Hungary nagyjából stabil a TV2-n – pénteken megint verte 18-49-ben az Örökösöket.

A konkrét számokat – és a legnézettebb műsorok toplistáit – a tovább mögött találjátok.

Hétfő:

Duna Kékfény: 208e (4,8% SHR), 18-49: 59e (3,8% SHR)
Duna Hazug: 71e (1,9% SHR), 18-49: 18e (1,3% SHR)
Duna Berlin ege alatt: 56e (2,2% SHR), 18-49: 14e (1,4% SHR)
RTL XXI. század: 121e (6,6% SHR), 18-49: 30e (4% SHR)

Kedd:

Duna Önök kérték: 105e (2,5% SHR), 18-49: 13e (0,8% SHR)
Duna Kihantolt bűnök: 53e (1,5% SHR), 18-49: 11e (0,8% SHR)
RTL Házon kívül: 182e (9,8% SHR), 18-49: 52e (6,8% SHR)

Szerda:

Duna Anna Karenina: 63e (1,5% SHR), 18-49: 8e (0,6% SHR)
Duna Miksa és Mária: 59e (1,9% SHR), 18-49: 4e (0,4% SHR)

Csütörtök:

Duna Bagi-Nacsa Orfeuma: 82e (1,9% SHR), 18-49: 5e (0,4% SHR)

Szombat:

TV2 Columbo (ism.): 152e (5,2% SHR), 18-49: 38e (4,1% SHR)
Duna Gasztroangyal (ism.): 293e (9,3% SHR), 18-49: 34e (3,5% SHR)
Duna SzerencseSzombat: 373e (9,5% SHR), 18-49: 47e (3,7% SHR)

Duna A dal 2020: 211e (5% SHR), 18-49: 35e (2,5% SHR)
RTL A mi kis falunk: 1,022M (23,5% SHR), 18-49: 390e (26% SHR)
TV2 Gru 2: 233e (5,6% SHR), 18-49: 114e (7,7% SHR)

Vasárnap:

Duna Hogy volt!?…: 156e (5,1% SHR), 18-49: 3e (0,4% SHR)
Duna Ízőrzők (ism.): 253e (7,4% SHR), 18-49: 22e (2% SHR)
Duna Borbás Marcsi szakácskönyve: 298e (8% SHR), 18-49: 24e (2% SHR)

Duna Családi kör: 106e (2,3% SHR), 18-49: 7e (0,5% SHR)
RTL Álarcos énekes: 1,361M (28,6% SHR), 18-49: 489e (28,6% SHR)
TV2 Tomb Raider: 370e (7,9% SHR), 18-49: 151e (8,9% SHR)
Duna Magyarország, szeretlek!: 161e (3,4% SHR), 18-49: 5e (0,4% SHR)

Toplisták (RTL Klub, TV2):

4+:

 1. Álarcos énekes: 1,361M
 2. A mi kis falunk: 1,022M
 3. Híradó: 993e
 4. Tények: 822e
 5. Drága örökösök: 819e
 6. Tények Plusz: 770e
 7. Fókusz: 742e
 8. Exatlon Hungary: 627e
 9. Fókusz Plusz: 589e
 10. Mintaapák: 550e

18-49:

 1. Álarcos énekes:489e
 2. A mi kis falunk: 390e
 3. Drága örökösök: 305e
 4. Híradó: 282e
 5. Fókusz: 272e
 6. Exatlon Hungary: 254e
 7. Fókusz Plusz: 201e
 8. Tények Plusz: 199e
 9. Vasember: 198e
 10. Mintaapák: 192e

Az adatok forrása: RTL Sajtóklub

26 hozzászólás Ne habozz!

ooo - 2020. 02. 16. 20:54

nem akarom elhinni, hogy a tv2 is kopp ugyanazt a műsort indítja el vasárnap este, mint az RTL. ebben mi a ráció?

Energiavampir - 2020. 02. 16. 21:00

A zsüri és a szereplők jól elvannak, szórakoztatják egymást, mást nem..az hogy ez műsor lenne, erősnek érzem..

winnie - 2020. 02. 16. 21:07

ooo: nem akartak ők rájuk indítani, simán csak be akarták előzni az rtl-t, mint a sztárban sztárral és a piramissal, ahol az rtl licencműsort vásárolt, ez kiderült, és a tv2 csinált egy saját fejlesztést. az eredmény: aki hamarabb indult, nagyobbat szakított, mindegy, hogy licenc vagy nem.

ez volt most is a cél, de az rtl meglepte őket azzal, hogy azonnal elindított a sajátját, mert számítottak arra, hogy a tv2 ravaszkodni fog. így most a tv2 jó eséllyel kihajított egy csomó pénzt. már, ha tényleg a papírforma szerint veszíteni fognak. azért jár az elismerés, hogy bevállalták a direkt versenyt, de lehet, hogy jövő héten már pénteki lesz a műsor. vagy, mondom, nyernek, és nem ért senki a nézettségjósláshoz:)

ooo - 2020. 02. 16. 21:21

én most kapcsolgatom a kettő között, a TV2 műsora sokkal vállalhatóbb. az RTL-nél botrány a zsűri, beleértve a rikácsoló picsát, Csobot Adélt, s abszurd módon a műsorvezető pedig a férje.

tv2-nél hajós, ganxsta, majka hozza a kellő mértékű prosztóságot és trollkodást.

Desmond Wallace - 2020. 02. 16. 21:55

“de lehet, hogy jövő héten már pénteki lesz a műsor”

Szombat?
Oké, A mi kis falunk brutális, de ha 18:50-kor indítanák, a Fókusz Plusz ellen jó lehetne a műsor, aztán még az is lehet, hogy maradnának a nézők egy órával később is.

A pénteket nem látom esélyesnek az Exatlon miatt.

Mate - 2020. 02. 16. 22:49

Amíg panel mintás mérés van addig nem látom sok értelmét a nézettségmérésnek. Majd ha a set-top box-ból és IPTV-ből származó adatokat mérik akkor fog érdekelni, összehasonlítani talán jó de mi van mondjuk az rtl most-al?

Ja és szerintem már nem néznek annyian tv mint amennyivel felszorozzák a panel mintát.

2014-es pdf a nézettségmérésről:
http://nmhh.hu/dokumentum/1790/1314355351jbe_modszertan_20010825.pdf

Atir - 2020. 02. 16. 23:16

Néztem a TV2 variációt, gyakran utalgattak az RTL
műsorára. Till A. még azt is elmondta, hogy ki lepleződött le az RTL-en. Pfff.

len90 - 2020. 02. 16. 23:33

Az a vicces, hogy amíg az Álarcos énekest néztem végig az járt a fejemben, hogy alaphangon nem lenne ez rossz műsor, de így, hogy csak heti 1 álarcos lepleződik le rém unalmas. A legtöbb fellépőre van tippem és elég irritáló, hogy heteket, hónapokat kell várni, hogy kiderüljön bejönnek-e. Végig az járt a fejemben, hogy minden “párbaj” végén a 2 álarcosból egynek le kellene lepleződnie, akkor pörögne ez a műsor és lenne hosszabb távon is érdekes…

Erre a műsor végén átkapcsoltam a Nicsak, ki vagyok? – ra és ott úgy csinálják, ahogy fentebb leírtam, hogy logikus lenne :D Viszont ott meg a TV2 ezzel a két sztárcsapat verseng egymással tematikával duplázta meg a (számomra) üresjáratokat a műsorban így az is unalomba fullad nálam. Ráadásul én Energiavámpírral értek egyet, engem se a műsorvezető, se a “zsűri” nem szórakoztat (mondjuk egyik verzióban sem), azt nézni viszont hogy ők milyen jókat röhögnek a saját “poénjaikat” viszont kifejezetten irritáló. OOO-nek viszont üzenem, hogy amit ő írt (is) teljesen szubjektív, engem pl. Kajdi Csaba affektálása jobban idegesít, mint Csobot Adélé, és a kötelező Majka jelenlét nélkül is meglennék…

Amúgy vicces hogy a legtöbb hasonló hazai showműsor nálam ezen az erőltetett celebes jópofizáson, versengésen hasal el, pl. az Észbontók is, ott ahogy az agyhalottak próbálnak kilogikázni általános iskolai tananyagra vonatkozó kérdéseket még helyenként tud is vicces lenni, de a stúdióban arra tippelgető celebektől, hogy helyes választ fognak-e adni az agyhalottak mindig elkap a szekunder szégyenérzet, márpedig a műsoridő legalább 50%-át ez teszi ki. És akkor még nem is említettem amikor olyan feladványokat kapnak az agyhalottak, hogy ismerjék fel Dukai Reginát képről…mi abban a vicces, hogy valaki nem tudja? Modellkedett egy kicsit vagy 20 éve meg volt 2 közepes semmilyen száma szintén ennyi ideje, nehogy már “illene tudni” kategória legyen, hogy ő ki…

Szóval igazából a kettő közül nekem inkább az Álarcos énekes a vállalhatóbb, kevesebb benne az üres járat (főleg mivel a játékidő is rövidebb!), még úgy is, hogy hetente csak 1 leleplezés van. Ami segítene a hosszútávú értékelhetőségen pedig ha itt is körönként kiesne valaki, ami meg még külön feldobná a műsort (bár megértem, hogy ez a készítőknek bizonytalansági faktor lenne, mert nem tudnák hányan esnek ki / maradnak bent ilyen feltétel mellett, ergó nem nagyon tudnának előre epizód számmal kalkulálni) meg az lenne, hogy ha a “nyomozók” közül valaki helyesen tippel, akkor azonnal kerüljön le az álarc. Most is van szerintem egy-két tuti tipp, amit nem értek, hogy akkor ezt miért kell tovább görgetni…

winnie - 2020. 02. 17. 04:49

lehet, hogy nem néznek annyian, és lehet, hogy sokkal többen néznek.

a netes cuccokat, mint az rtl most külön vezetik, bár azok manipulálhatók, de a nézettségmérésnek nem az a lényege, hogy valamit mennyien néznek, hanem az, hogy a reklámokat mennyien látják, és a reklámozó azért fizet, hogy a mérésből hozzanak ki a tévék minél jobb számokat. mindenki tudja, hogy mi a módszer, a feladat: olyan műsorokat csinálni, ami ezeket a számokat minél magasabbra viszik.

mrskrum - 2020. 02. 17. 06:32

Engem lenyűgöz, hogy ezt az Exatlon Hungaryt nézik az emberek. Már az előzeteseitől falnak tudtam menni :D
De persze kinek ez, kinek az.
Tegnap volt szerencsém Álarcos Énekest meg a másikat nézni, és nekem valahogy látványosan minőségibb az RTL, mármint színpad, jelmezek, műsor szinten. Sajnos aztán a másikon a reklám alatt pont azt a cápás zenét “énekelte” az a kék szőrös izé, és azóta se tudom kiverni a fejemből. Ha nyomot akartak hagyni, legalább jól csinálták :D

winnie - 2020. 02. 17. 06:53

mrskrum: ez szerintem nem úgy működik, hogy ha én nem, akkor más sem. én nem nézem, nekem iszonyú monoton, de szerintem egyrészt nem meglepő, másrészt teljesen pozitív, hogy nézik, hiszen ez egy teljesítményalapú műsor. míg más műsorokban csak illegetik egymást a résztvevők, itt elég keményen oda kell magukat tenniük – ha valami, ez ma imponálhat a nézőknek, szóval

ha valami miatt csodálkozni lehet, hogy nézik, az a napi adások és a hosszú műsoridő. nekem heti 2,5 óra is sok lenne, de így…

Maggie - 2020. 02. 17. 06:59

Persze nehéz megjósolni, melyik adó lesz nézettebb, mert a tv2 a folyamatos leleplezések miatt izgalmasabbnak tűnik, viszont dupla olyan hosszú a műsoridő, tele felesleges baromkodással.

Szerintem az RTL műsora sokkal vállalhatóbb. Tény, hogy Adélka kissé too much, de ha Kajdi Csaba és Adél között kell választanom, akkor inkább Adél.
Rettenet az ….öööö….izé…. lény – vagy mi.
A TV2 gazdái azt akarják ezzel mutogatni, hogy ők nem is…….?

Az RTL vette meg az eredeti licencet, én még nem láttam egy részt sem a The masked singer-ből, de valószínű, hogy ugyanaz a tematika és nem is változtathatnak alapvető dolgokat rajta (mint pl, hány előadót lepleznek le egy adás alatt).
Az viszont óriási pozitívum, hogy élvezhető hosszúságú a műsor és pl én személy szerint jókat derültem Gáspár Laci és Balázs szövegein.

ubul - 2020. 02. 17. 07:59

nincs más alapon néztük mi is tegnap megint az rtl klubon, és Adél még mindig vállalhatatlan számomra, de jobb, mint a tv2-n lévő összes zsűri :D (természetesen ez most az én ízlésemre vonatkozik)
Annyiból tényleg jobb az RTL-es hogy rövdiebb ,vállalhatóbb, nem nyúlik az éjszakába. Xfaktornál is már az volt a legidegesítőbb hogy elkezdték 7-fél8 fele, és éjfélkor is nagy szó volt ha vége lett.

ork - 2020. 02. 17. 08:17

winnie, 3,5órás volt a tv2s… rettenethosszú

spooky - 2020. 02. 17. 08:32

Amúgy sokkal jobb móka a műsor, mint amire számitottam. TV2 pedig ismét belefutott abba a hibába ami miatt egyik show-ját sem nézem: túl hosszú.

Hulp - 2020. 02. 17. 11:18

ubul: “nincs más alapon néztük mi is” kezdet után hangosan felnevettem. Azért ezt így 2020-ban leírni… Az ilyen típusú műsorok nézése helyett nekem még az unatkozás és a semmittevés is hasznosabb tevékenységnek tűnik. Ha érdekelt és nézni akartad, akkor semmi gond, de csak azért nézni mert nincs más…

dzsonzon - 2020. 02. 17. 12:35

Kajdi számomra tud szórakoztató lenni, Adél meg szuicid hajlamokat gerjeszt inkább.De a leginkább zavaró nekem a playback, nem tudom miért.

A TVZ számíthat büntetésre? : D Egyik produkció alatt behallatszott Majkától egy “Te hülye fasz, hogy mondhatsz ilyet bazdmeg?” :D

winnie - 2020. 02. 17. 12:38

winnie, 3,5órás volt a tv2s… rettenethosszú

uhh…

winnie - 2020. 02. 17. 12:41

szegény csobot:) amellett, hogy nem lepnek meg a vélemények (hiszen már a realityjében is generált szélsőségesen negatívokat), szóval nem írom, hogy nem értem, de én mindig szerettem és szeretni fogom ezt a pozitív, mindenre lelkendező stílust. itt még nem láttam, hogy milyen, meg nem is tudom, hogy mi erre a jó magyar szó, de sorozatokban is vannak ilyen bubbly karakterek, akik árasztják magukból a jókedvet.

Dani - 2020. 02. 17. 12:57

Bár nagyon alja a TV2 (szokásos) húzása, úgyhogy nem szívesen de el kell ismerni, hogy jobb lett mint RTL-es.
“Zsűri” is szórakoztatóbb, és a műsoronkénti több leleplezés is érdekesebbé/izgalmasabbá teszi.

RTL-nél roppant unalmas lesz, hogy a ugyanarra a jelmezre már 3-4-5. fognak ugyanúgy tippelgetni. Illetve ha műsoroként 1 leleplezés van, akkor az szóljon is nagyon. Nagy pillanat,felhajtás leleplezés….Hargitay Bea….meh,ok .

TV2-nél legalább csak egy illetve maximum két adásban rejtély ki van a maszk alatt, elég is.

adamec77 - 2020. 02. 17. 13:25

Az octopuszi Király Linda, szerintem.

winnie - 2020. 02. 17. 14:22

dani: “RTL-nél roppant unalmas lesz, hogy a ugyanarra a jelmezre már 3-4-5. fognak ugyanúgy tippelgetni. Illetve ha műsoroként 1 leleplezés van, akkor az szóljon is nagyon.”

ezzel szemben bedobhatod az epizodikus vs átívelős kérdéskört, amit írtam az emlékeztetőben, hogy a tv2-ben valaki bebújik, este kibújik és mindenki elfelejti, az rtl-nél viszont hónapokon át lehet találgatni. ennyi a difi. kit mi izgat.

és bármennyire is egyetértek ezzel-azzal, én is fogalmaztam meg kritikákat az rtl-es verzió amerikai “eredetijével” szemben, a jelek, illetve más országbeli tapasztalatok alapján nem lesz unalmas a nézőknek. nyilván ez nem törvény, itthon lehet, hogy lemorzsolódás és átkapcsolás lesz, ezt nem zárom ki, mert én is lemorzsolódnék, de bármennyire is meglepett a dolog, működik, kint is nagyjából kitartanak a nézők teljes szezonon át. annak ellenére, hogy ugyanazt látják sok-sok héten át ÉÉÉÉÉÉS szinte mindenki tudja, hogy ki a megfejtés, mert a zinternet kitalálta.

ooo - 2020. 02. 17. 14:25

fixen Dukai az octopuszi, coca cola ezüstlány volt, testvére is “ismert”.

A 3,5 óra engem is zavart, lehetne sokkal jobban pörgetni a műsort, mert alapjáraton élvezem. Bár megmondom őszintén az egész műsor leggyengébb része az éneklés, ami nélkül is simán lehetne egy fasza kvízműsort csinálni.
Azzal nem vagyunk előrébb, hogy benyomják 3 perc ökörködés alá a palybacket…

winnie - 2020. 02. 17. 16:42

tv2.hu/nicsak_ki_vagyok/321805_egy-egesz-orszagot-meglepte-a-ni.html

ezek alapján, ahol 8 percig csak beszélgetnek, az az igazság, hogy annak, ami akar lenni, szerintem jónak kell lennie. engem ez nem érdekel, de a fentiben van szórakoztató faktor, még akkor is, ha csak random csevegés az egész.

bambi - 2020. 02. 18. 07:33

Bevallom, nem lenne igazságos véleményt mondani a tv2 műsoráról, mert nem láttam, annyit viszont megállapítottam az RTL második adása után, hogy szerintem fejlődtek, főleg a zsűri és itt Dancsóra gondolok.

Az elsőben nagyon belefagyott a szituba, de most már kezd feloldódni, remélem, tartja ezt a tempót és a negyedik-ötödik adásra már teljesen a része lesz a műsornak, mert különben jól állna neki ez a dolog (pedig én még csak nem is szeretem).

Egyébként meg a fenti beszélgetéshez hozzászólva, alig várom a plusz infókat, hogy tovább tippelgessek. Főleg a Vadon Jani tippet akarom igazolni.

Mate4182 - 2020. 02. 18. 09:28

na, tegnap este megneztuk a 2. reszt (elozo este nyert a Mi kis falunk :D ) es vmi meleltt nem tudok elmenni

gaspar es csobot teljesen raalltak Dancso fikazasara.
nem tudom nem eszrevenni hogy amig mondjuk Gaspar Laci mond vmi teljesen random baromsagot tippnek, addig egyutt nevet mindenki, amikor Balazs mond vmi abszolut baromsagot akkor nevet mindenki, de ha Dancso mond egyet ami nem tul valoszinu egybol le kell allni masodpercekre kijavitani meg lehordani …

tehat amikor mar a musorvezeto is beszol neki hogy ez itt nem a nappalid itt nem mukodik a humorod az mar szerintem gond. es nem Dancso reszerol (itt mondjuk beszurnam hogy Dancso elovette parszor Youtuben Istenesek vlogolasat szoval lehet benne vmi bosszu szeruseg is :D)

ez hosszu tavon elobb fog kivaltani ellenszenvet mint egyet eretst… foleg hogy szerintem is job let Dancso latszik hogy reszrol reszre oldodik fel.

Ide írd


kötelező

(kötelező, de megtartjuk magunknak)

Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz