login |

Milyen legyen az első magyar Netflix-sorozat?

2020. 03. 12. 21:49 - Írta: winnie

49 hozzászólás | kategória: a hét kérdése, hírek

Mi is úgy gondoltuk, hogy már nincs messze, nem véletlen, hogy nyáron írtam is egy levelet egy magyar producernek, és az iránt érdeklődtem tőle, hogy mennyire állnak készen tévésorozatos pitch-ekkel itthon a produkciós cégek, hogy ha lesz (vagy már van?) lehetőség eladásra, akkor elő tudnak-e rukkolni 8-10 sorozat tervével. Ugye itt a nagy tévék sorozatainak 3-4 beszállítója (és mondjuk Krigler Gábor cége) mellett a független filmes producerekre is gondolok.

Aztán sor került a lokalizációra, ami még közelebb hozta a fentiek lehetőségét, elkezdtek magyar filmek felkerülni a Netflix-re, és tudjuk, hogy egyre több ország debütál saját sorozattal a platformon (a franciák, törökök, olaszok, spanyolok, dánok, norvégok, svédek és lengyelek után már bejelentették az első belga sorozatot is), ráadásul a horvátoktól és a lengyelektől tévére készült sorozatot is vásároltak. (Ha szigorúan vesszük, akkor a Ketten Párizs ellen fel is került magyar (mini)sorozatként, legalábbis év elején nézhető volt, de most a kereső nem dobja ki, de ez a linkje.)

És akkor mindezt tetőzte az Ampire Analysis tanulmánya, miszerint nekünk sem kell sokat várni erre. A cég vezetője konkrétan ezt mondta:

Beyond Netflix’s largest 30 markets, the next 10 biggest markets yet to receive investment include major Central and Eastern European countries like Hungary and the Czech Republic, and several Middle Eastern countries, I’d expect announcements of new originals in these markets in the next few months and beyond.

És ennek már pár hónapja. Szóval? Vélemény? Mit szólnánk az első magyar gyártású Netflix-sorozathoz?

49 hozzászólás Ne habozz!

ace05 - 2020. 03. 12. 22:52

Én elővenném még egyszer a Tűzvonalbant. De ugye most Netflix pénzzel, és jobb forgatókönyv írókkal.

Flanker - 2020. 03. 12. 22:53

Erősen örülnék neki. Thriller/akció jellegűnek meg különösképpen :)

Zs.Gábor - 2020. 03. 12. 23:06

Én a Love, Death and Robots után egy komolyabb hangvételű CGI sorozatnak örülnék. Kész tartalmakból meg a Magyar Népmeséknek örülnék, ha kapnának egy jelenést.

Scat - 2020. 03. 12. 23:13

Nekem az az álmom, hogy egyszer készüljön egy sorozat, Nemes István, Skandar Graun-járol. De egy magyar fantasyre nulla esélyt látok.

Igazából már azzal is elégedett lennék, ha olyan sorozat lenne, amiben benne van egy kis “hazai” íz. Amitől tudjuk, hogy más országban nem lehetne ilyen. Például az Aranyélet rendszerváltásos részei sokat hozzáadtak a sorozathoz. De a politikai szál is csak nálunk lehetett ilyen. Legalábbis érzetre.

Igazából egy rendszerváltásos thriller nagyon adnék. Úgyis marha sok minden történt akkor.

Egy dolgot nem szeretnék, hogy vígjáték legyen. Tele már velük a padlás, ráadásul a proliság eltúlzásán kívül a többség túl sem lép. Unalmasak már.

Azon kívül bármilyen műfaj jöhet.

speranza - 2020. 03. 12. 23:13

Hogy milyen legyen?
Legyen olyan jó, hogy legalább fél Európa hasraessen tőle, és aztán mi is készíthessünk egy crossovert a La casa de papel Professzorával! :D

ngear - 2020. 03. 12. 23:18

a tűzvonalbannak én is örülnék. az egy nagyon jó sorozat volt.

Akhim92 - 2020. 03. 12. 23:44

Én kíváncsi lennék egy sorozatra az Időutazás napja és tegnapja című könyvekből. Az író Brandon Hackett vagyis Markovics Botond.

zirmi - 2020. 03. 13. 00:27

4k felbontás, atmos hang. nem összecsapott forgatókönyv és ne hulladék szinészek.

Lengabor - 2020. 03. 13. 01:19

Barátok közt, Éjjel-Nappal Budapest, Drága örökösök és bármi hasonló kell a magyar népnek. Addig nem csengetnek egy fillért sem a Netflixnek, maradnak az RTL fennhatósága alatt.

Részemről teljesen irreleváns a kérdés. Vegyék meg az összes létező magyar szinkront mindenhez, ami már fent van és a későbbiekben felkerül, ne csak a saját cuccaikat szinkronizálják (már ha megteszik egyáltalán). Nálam ennyiből bőven kifújna a magyar jelenlét. Azt a magyar eresztést sem nézem, amit a kereskedelmi csatornáink szabadítottak ránk.

winnie - 2020. 03. 13. 01:20

Lengabor: meg aranyélet, meg mi kis falunk, meg tanár, meg alvilág, meg egynyári kaland, meg jófiúk igen, sok sorozat. konkrétan minden kell, ami elkészült és adásba került, hiszen több százezer néző bólintott rájuk.

“Barátok közt, Éjjel-Nappal Budapest, Drága örökösök ”

ezek napi sorozatok, ráadásul 3 teljesen különböző műfaj, amiből kettő sehol nincs a népszerűségi listákon, és aminél az összes heti sorozat nézettebb volt. de az nem érdekel igazán minket, hogy random ember mit gondol arról, hogy mi kell más random embereknek. a kérdés arra vonatkozik, hogy milyen sorozatot csináljon a platform.

Never - 2020. 03. 13. 02:10

mivel kulombozik a magyar produkcio egy nemet, francia vagy amerikaitol?? Mi az a plusz amiert erdemes belekezdeni? Mi kis falunk 4Kban johetne? Lehet hogy Europa mas reszein ilyenre vagyik a nep, nem?

Akcio, komedia, love, dramedy… itt mar nem lehet ujjat mutatni

Gellcsi - 2020. 03. 13. 02:18

Végre megnéznék valami magyar misztikus/fantasy sorozatot.

human - 2020. 03. 13. 03:09

zirmi: mivel netflix sorozatot csak 4k kamerákkal lehet forgatni, így emiatt nem kell aggódnod :) egyedül egy alexát engednek meg ami csak 2,5k, mivel pár művészies filmkészítő nagy név azt szereti.

tytyty - 2020. 03. 13. 04:46

Skandar Graun +1
Káosz szava

heidfeld - 2020. 03. 13. 07:00

Szkeptikus vagyok.
Nem a kreatív oldallal van a baj. Ötletek, rendezők, sorozat gyártásához szükséges szakemberek, színészek vannak, Sok nemzetközi produkcióban részt vesznek, szerencsére.
Egy sorozat gyártásához sok pénz kell. Netflix, vagy más, megveszi a kész terméket. Valakinek meg kell finanszírozni. Lehetőleg nem úgy, mint a Get Shorty-ban:D
Ne legyen igazam, de most még nehezebb lesz pénzt szerezni, filmekre is koronavírus miatt.
Magam részéről történelmi, vagy korrupciós, magyar sorozatot látnék szívesen.

Kissur - 2020. 03. 13. 07:16

Tűzvonalban-szerű sorozat +1
/Én évek óta írom a magyar 24-et. Szívesen átadom a Netflixnek a jegyzeteket. :)/

Key - 2020. 03. 13. 07:20

Hunyadi? Toldi? Fekete sereg?

Én valami ilyesminek örülnék.

Ayrons - 2020. 03. 13. 07:58

A törököknél fut valamilyen történelmi sorozat, olyan lehetne nálunk is.
Meg krimi, thriller esetleg valami jó fantasy sorozat. Vagy ezek keveréke.

irgum76 - 2020. 03. 13. 08:14

holokauszt vagy 56
ez a kettő még úgysincs elcsépelve…

tüske - 2020. 03. 13. 08:25

Babylon Berlin után Babylon Budapest!

Vagy a Budapest noir egy korrektebb adaptációja. Tehát valami olyan, ami a hangulatával ránt be, nem azzal, hogy jé, ott a Halászbástya.

Vagy valami jó kis hidegháborús ügynökös, a díszletek még állnak.

dexike3 - 2020. 03. 13. 08:58

tudom, hogy drága, de szerintem kosztümös lenne jó. pl. a betyárokról. de voltak durva boszorkányperek is, esetleg arról is lehetne valami jó kis horror sorozatot.

irgum76 - 2020. 03. 13. 09:09

a tréfát félretéve egy jó kis történelmi fantasyt megnéznék
sok lehetőség van a jó témára a honfoglalás körüli időszak a magyar mondavilággal, a boszorkány űzések ideje, török birodalom ideje

egyik kedven könyvem Michael Moorcock Harcikutyája
egy olyan filingűt megnéznék de nagyon

Atir - 2020. 03. 13. 09:56

Királyos, hiteles történelmi sorozatot szívesen néznék.
Pl.: Mátyás és a magyar reneszánsz.

Aldo - 2020. 03. 13. 10:07

Kosztümös sorozatokat nem nagyon néznek itt. A Kossuthkifli egy ilyen próbálkozás volt, a kutya nem volt kíváncsi rá. Most mivel lenne más egy reneszánsz korabeli műsor? Az még drágább lenne.

Sidewinder - 2020. 03. 13. 10:20

Az Energol-ról,Portikékról és a 90es évek alvilágáról,hatalmas lenne!

Mate4182 - 2020. 03. 13. 11:01

en mernek nagyot almodni es egy LEgends of Tomorrowhoz hasonloti, idoutazasos sztorit latnek szivesen Budapesten. a varos alapbol adott hogy a 17. szazadtol a 21. szazadig biztositson helyszineket, Etyeken meg lehet oldani a felallitott diszleteket.
es ahogy fentebb emlitettek a szakemberek lete sosem volt problema magyarorszagon akarmikor kulfoldi ceg jon ide forgatni mindig megemlitik mennyire profik vagyunk.
a Gond inkabb azzal a kicsit magyaros mentalitassal lenne hogy ki az aki 1 Magyar sorozatert lenne Netflix elofizeto? mert gondolom a netflixnek ez a celja vegsosoron hogy berantson olyan orszagokat megjobban akik mondjuk vagynanak sajat tartalomra

Ace - 2020. 03. 13. 12:19

Én legszívesebben Fonyódi Tibor Katedrális trilógiáját nézném meg.
Helyszínek jórészt meglennének forgattak már itt sok hasonlót a könyvek gyakorlatilag kész forgatókönyvek. Időutazásos sztorit mindenki szeretni + történelmi is.
Viszont csak akkor ha a Netflix tényleg nem sajnálná a költségvetésre a pénzt mert ide kéne jócskán.

motch - 2020. 03. 13. 12:29

Jöhet bármi ami nem történelmi dráma mert azt a fiatal nézők elvetik. Egy könnyebb scifi fantasy-val bepróbálkozhatnának mert olyan ha jól tudom még sose volt. Az lenne a legjobb ha egy kitalált világban játszódna így akár a külföldi nézők is könnyebben beveszik, viszont arra meg az idősebb korosztály fulytatna mert a magyar filmiparnak van ez a berögzött hülyesége hogy a magyar film attól lesz magyar hogy minimum egyszer megmutatják a parlamentet és egy timelapse-et budapestről.

Zoli - 2020. 03. 13. 13:09

Beteg az az elme ami nemzetiség miatt vár egy sorozatot.Kit érdekel.Magyar afgán,marsi, pokolbeli a cucc?-Jó legyen a lényeg-Semmilyen szinten nem jelent semmit a nemzetisége egy sorozatnak.

Zoli - 2020. 03. 13. 13:11

Itt volt a példa “Skandar Graun”
Én is örülnék neki de egyáltalán nem biztos ,hogy Magyarnak kell lennie a készítőinek nem baj de miért számítan.

Enzo - 2020. 03. 13. 13:14

A legszívesebben egy olyat néznék, aminek a készítésében én is részt veszek ;)

Komolyra fordítva a szót, @tüske hozzászólására +1, illetve Frei Tamás André-tetralógiáját is nagyon szívesen megnézném képernyőn.

winnie - 2020. 03. 13. 13:55

Beteg az az elme ami nemzetiség miatt vár egy sorozatot.Kit érdekel.Magyar afgán,marsi, pokolbeli a cucc?-Jó legyen a lényeg-Semmilyen szinten nem jelent semmit a nemzetisége egy sorozatnak.

a kérdés adja magát, hány afgán sorozatot próbáltál be, vagy hány indiait, és hány magyart. nem a nézésről van szó, hanem az érdeklődésről. mert az kell elsősorban ahhoz, hogy nézz valamit.

azért ne legyünk ennyire eltévedve: mindenki pontosan tudja, hogy az amerikaiak legszívesebben amerikai sorozatot néznek. az angolok meg angolt. a magyarok meg magyart. ezt nem hiszem, hogy magyarázni kell, elég a nézettségi listákra nézni – és ugyanígy magyar realityket például. nem csak azért, mert főleg ezek vannak a tévében. teljesen természetes, hogy a többséget elsősorban a saját nemzete érdekli, egy ferencváros haladás, és nem fog helyette paris saint german-lyon focimeccset nézni csak azért, mert az jobb.

nyilván vannak kivételek, de rég rossz, ha valaki magából indul ki. de akárhogy is, a posztnak nem ez a lényege, hogy milyen lesz a sorozat minőségileg, hanem az, hogy lesz.

winnie - 2020. 03. 13. 13:59

(igazából tovább kéne lépnem, de tényleg megdöbbent a “semmilyen szinten nem jelent semmit a nemzetisége egy sorozatnak”-kijelentés vaksága. még mielőtt félreértést szülne a kommentem: ha valaki már néz egy sorozatot, akkor neki totál mindegy a zászló az elején, de ha veszek pár nem hype-os netflix darabot, tippre a jemeni Jinn című sorozatot vagy az arab Dollar-t sokkal kevesebben próbálták be, mint mondjuk valamelyik friss európai vagy amerikai (nem hype-os premiert) – és ha jönne egy magyar sorozat, akkor annak mindenki esélyt adna, míg sok nemzet sorozata eleve sokaktól az esélyt sem kapja meg. és itt nem csak a koreai vagy indiai sorozatokra gondolok, amik elég konkrét stílussal rnedelkeznek, ergó kell hozzájuk egy bzonyosbeállítottság.

zirmi - 2020. 03. 13. 14:58

babylon budapestre én is beneveznék, de mivel minden gagyi ami magyar igy sokat nem veszitünk.

Mate4182 - 2020. 03. 13. 15:20

zirmi – attol hogy nekunk tobb ido kell bizonyos dolgok elsajatitasahoz, attol meg le tudunk tenni minoseget az asztalra ami akar nemzetkozileg is megallna a helyet (aranyelet)

vess ossze egy Xenia laz (apropos Xenia Laz remake a netflixen? :D) es egy Mi kis falunk minoseget (tudom hogy mas kategoria de akkoris) eltelt x ev es szepen lassan belejovunk. de probalkozas nelkul meg ma is szomszedok minoseg lenne minden

evilskati - 2020. 03. 13. 16:18

Valami jó kis oknyomozást néznék szívesen, kb. A Tetovált lány hangulatában. Ezek az anyagok nagyon hiányoznak a magyar médiából, akár írásról, akár mozgóanyagról legyen szó.

goodjohnwin - 2020. 03. 13. 16:56

Ha az HBO nem invesztál több hazai sorozatba az Aranyélet valószínűsíthető sikere után (már, ha nem csak az ncore-t gazdagították vele…) , akkor a Netflix sem fog. Nagyon kicsi ez a piac, kicsi a vásárlóerő és a hajlandóság a bármire történő előfizetésre.
Az idei év pedig minden bőkezűséget le fog nullázni a médiapiacon és a felhasználói oldalon egyaránt. (utóbbinál a kitörőben levő munkanélküliségi hullám fog odacsapni)

Amúgy csakis krimivel/thrillerrel lehetne valamit elérni, annak súlya van, emiatt már meg lehet fontolni az előfizetést és hiány is van ebből a piacon.

winnie - 2020. 03. 13. 17:08

goodjohnwin: a netflix nem feltétlenül így gondolkodik, ld. lokalizáció – pont ebből jön le a stratégia, hogy nem binárisan gondolkodnak, mindössze hullámokban. mindenre sor fog kerülni. narratívának tetszetős, az “itthon senki nem fizet elő”, de ez csak hit, gőzünk nincs arról, hogy mennyien fizetnek elő, mennyi a céljuk, mennyire teljesül az, kell-e teljesülnie, de az biztosra vehető, hogy nem adják fel a piacokat, hanem előre mozdulnak el, mert pontosan tudják, hogy általában a nemzeti piacokat a nemzeti szolgáltatók uralják, és ők csak másodikak lehetnek.

ha a trendeket nézzük, hogy már milyen piacokon vannak saját gyártású darabok, akkor mindenképp arra mutatnak a jelek, hogy lesz magyar is. lehet, hogy one and done lesz a dolog, de bármi előfordulhat.

speranza - 2020. 03. 13. 20:40

@Enzo:
A Frei Tamás regényeiből készült sorozat ötlete tényleg nem rossz. André bizonyára “javítana az arányokon”. :)

Eltiron - 2020. 03. 14. 01:17

Millió ütős lehetőség van:
1. Gáspár András szegény most halt meg. Az ő Ezüst Félhold Blues-a nagyszerű sorozat-alapanyag, egy egzotikus alternatív-valóságos urban fantasyhez.
2. Rejtő! Eddig még nem sikerült épkézláb adaptációt készíteni egyik művéből sem, Netflix-manival megtámogatva lehetne.
3. Nagyon nem örülnék, ha megint a lerágott csont történelmi témákat vennék elő, de ha mégis ilyesmi, akkor Ottlik Iskola a határon-ja jó választás lenne. Nem kell pénzt beleölni, “csak” jó színészek kellenek, teli van most is aktuális témákkal (bullying).
Tényleg rengeteg ötletem lenne még :)

Mersby - 2020. 03. 14. 01:23

Természetesen kezdjünk valami könnyeddel: valami doku sorozat valamelyik nemzeti parkról pl., aztán egy beugró szerű finomság, aztán utána jöhetne egy vígjáték, netán egy antológia pl egy kontrollos felfogású elvont témában/témákkal, ez utóbbiak már talán a külföldieknek is tetszene.

emese - 2020. 03. 14. 01:57

Tűzvonalban szerű krimire upvote.
Mindenképp valami dráma & krimi.

Silver-sama - 2020. 03. 14. 17:00

Én mindenképp misztikus, fantasy sorozatokra vagy filmekre lennék kíváncsi. Akár mondákat/népmeséket dolgozzanak fel vagy történelmi eseményeket. A magyarok történetét a szarvasvadászattól kezdve de király lenne látni!

Silver-sama - 2020. 03. 14. 17:00

Én mindenképp misztikus, fantasy sorozatokra vagy filmekre lennék kíváncsi. Akár mondákat/népmeséket dolgozzanak fel vagy történelmi eseményeket. A magyarok történetét a szarvasvadászattól kezdve de király lenne látni!

m minnifield - 2020. 03. 14. 18:05

Lars-Don-Ariel sorozat?
Szíriusz kapitány sorozat?
Mindkettőben van kaland, rejtély, wtf, cliffhanger, sci-fi, családbarát is, fizetnék is érte.

Ha a Lost in space költségvetését rászabadítanák, szipiszupi sorozatot lehetne mindkettőből csinálni.

Lacus - 2020. 03. 14. 18:11

hun korabeli fantasy sárkányokkal :)

Desmond Wallace - 2020. 03. 17. 20:17

“Hunyadi? Toldi? Fekete sereg?

Én valami ilyesminek örülnék.”

Én is.

Desmond Wallace - 2020. 03. 17. 20:19

“Nagyon nem örülnék, ha megint a lerágott csont történelmi témákat vennék elő”

Lerágott csont?
Hány történelmi sorozat készült az elmúlt 30 évben?

Hami - 2020. 03. 30. 15:36

Brandon Hackett/Brandon Hackett bármelyik scifijéből simán, de leginkáb Az időutazás napja vagy a Xeno.
Mindkettő mindfuck, akciódús, de ugyanakkor gondolkodtató is. Csak mondjuk lóvé is kell hozzájuk.

Ide írd


kötelező

(kötelező, de nem adjuk ki senkinek)

Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz