Pilot-mustra: Queen Sono – 1×01
4 hozzászólás | kategória: kritika, pilot-mustra, Queen Sono
A Netflix első saját gyártású afrikai sorozata. (A Shadow ugye vásárolt anyag volt.) Jól hangzik. Ráadásul egy újabb régió sorozatkészítési kultúráját ismerhetjük meg, mármint azt, hogy mire képesek a kreatívok, ha Netflix-es (vagy legalábbis “Netflix-es”) költségvetésből dolgozhatnak.
Bármennyire is jól hangzott a kémes, átívelős felállása a Queen Sono-nak, maga a sorozat nem nagyon érdekelt a koncepció alapján. Amikor azonban egy kritika címében megemlítették az Alias-t, akkor muszáj volt előrevennem. (Amit a hazai Netflix-esek közül nem sokan tettek meg, a pénteki sorozatpremierek közül a három Netflix-sajátgyártás helyett csak a vásárolt, spanyol Toy Boy lett top10-es. Már csak ezért sem értettem, miért pont ez a sorozat kapott szinkront. De persze nem panaszkodom.)
QUEEN SONO – 1×01 – 5,5/10
A címszereplőnk egy dél-afrikai kém, akit rögtön egy random(nak tűnő) bevetés közben ismerhetünk meg, ami közben meg kell szereznie valamit. Ez némi összezördülést is eredményez a feletteseivel, ami persze mellékvágányra kerül, amikor egy komolyabb összeesküvés nyomaira bukkan, ami a földrész biztonságát is veszélyztetheti.
A fentiek mellett még egy, katonák által elfoglalt kongói gyémántbányás szálat lebegtetnek be, valamint azt, hogy a főhős (legendás szabadságharcos) anyjának (feltételezett) gyilkosa épp szabadul a börtönből, de gyanús, hogy vagy nem ő az igazi tettes, vagy pedig nem egyedül követte el tettét.
A Queen Sono annyiban hozza a klasszikus formulát, hogy a főhős anyjának az ügye átívelésnek van betolva, ráadásul a magánéleti szálat is kidomborítják benne (szinte senki sem tudja a valódi foglalkozását, khm), hogy mélységet kapjon a karakter, bár a többiekkel közel sem törődnek annyira. Ami nem is baj, mert érdekes Queen Sono múltja, amit flashback-ek révén el is kezdtek bemutatni.
A végeredmény? Tűrhető, de ennél többet nem tudok elmondani. Sem a sztori nem érdekes annyira, hogy azonnal a következő epizód nézésére kattintsak, sem pedig a megvalósítás nem nyűgözött le túlságosan. Nem is annyira az esetlenség volt a gond, hanem egyszerűen csak attól, hogy női főszereplős kémes egy sorozat, még nem lesz belőle Alias. És a Queen Sono sem Alias.
Cserébe női főszereplős és kémes, ráadásul a renitens/badass fajtából, márpedig ennek a műfajnak már a blog indulásakor sem nagyon tudtam ellenállni (megelőztem a kort, amikor 2008-ban letettem a voksomat a műfaj mellett, lehet, hogy érdemes mai szemmel elolvasni az akkori kommenteket). Vagyis helyesbítek, a Quantico-ból ismert Pearl Thusi karakterét badass-nek állítják be, azonban a pilot alapján mindez inkább tűnt nekem puszta póznak, és ez nem tudom, hogy a színész vagy a készítők hibája.
Már csak ezért is szeretnék még egy második esélyt adni a sorozatnak, aminek a magyar címe a korábbi hírekkel ellentétben nem Sono királynő (ugyanis a karaktere keresztneve a Queen), de maradni csak akkor fog, ha sikerül legalább két fokkal feljebb tekerni az összes potmétert (akció intenzitása, főhős személyisége, átívelés érdekessége), mert hiába kuriózum az afrikai környezet, ha a díszletek, jelmezek, hangulati dolgok 1-2 részen át jelentenek csak nóvumot.
4 hozzászólás Ne habozz!
Kicsit összevissza, de élvezhető. Sokkal jobban szórakoztam rajta, mint sok agyondícsért sorozaton. A történetnek se füle se farka, de szórakoztató. Önkritikusak benne a politikusaikkal kapcsolatban.
Nyilván fikció,de nekem is nagyon teszik,ahogy bemutatják a politika és pénz összefonódását.
De megnéznék valami hasonlót napjaink Magyarországáról… (tartok tőle,ilyen sose lesz)
Pearl Thusi pedig iszonyat dögös :)
Én egy-két napot otthon dolgoztam, azalatt könnyen lecsúszott. Jól szórakoztam és végére már oda jutottam, hogy azért még nézném tovább.
egyébként simán lehet, hogy ha nem lenne mellette vagy 60 másik elkezdett és 120 elkezdeni vágyott netflix-sorozat, akkor könnyebben esélyt adnék a folytatásnak, és jobban is bejönne, de egyelőre túl sok minden van előtte, amit hamarabb folytatnék.
Ide írd
Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz