login |

A magyar tévés újságírók díjazottjai 2020-ban

2020. 09. 14. 17:50 - Írta: Shannen

4 hozzászólás | kategória: díjátadó, hazai termék

Bár hagyományosan tavasszal szokták megtartani a Televíziós Újságírók Díjának gáláját, ez idén a vírushelyzet miatt eltolódott szeptemberre. Ahogy megszokhattuk, idén is változott a kategóriák száma, most épp 12 kategóriában osztottak díjakat szemben a tavalyi 14-gyel, igazodva a 2019-ben bemutatott tévéműsorok felhozatalához (például idén nem osztottak díjat a legjobb új sorozat kategóriában).

A kategóriánkénti 3-3 jelölt a zsűri pontozásos rendszere alapján került ki, majd ugyanez a 12 online és nyomtatott médiumot magába foglaló grémium (24.hu, Hír7, Index, Kreatív, Marketing&Media, Media1, Médiapiac, Origo, SorozatWiki, Színes RTV, Telenovella-Epizód magazin és TVR-hét szavazott a legjobbnak tartottakra is. (A Sorozatjunkie pár év után kiszállt, mert, ahogy írta winnie, nem akarta azt a látszatot kelteni, mintha szinten lenne ennyi magyar sorozattal és valóságshow-val, csak hasraütéssel pedig nem akart szavazni.)

A sorozatok között a legtöbb jelöléssel A Tanár indult, és bár Nagy Ervin és Anger Zsolt is díjazott lett (utóbbinak ez a második elismerése a TÚD-on), a főkategóriát végül A mi kis falunk vitte el, így nem csak ti gondoljátok úgy, hogy ez volt a tavalyi év legjobb magyar sorozata, hanem az újságírók is. A TÚD hét éves történetében egyébként most először nyert nem HBO-s sorozat. Míg az Alvilág elég vegyes fogadtatást kapott tavaly, addig Balsai Móni itt is bizonyította, hogy jó színésznő, járt is neki a díj.

Ami a csatornák szerinti jelöltek és nyertesek számát illeti, az RTL Klub magasan vezeti a listát. Ez nemcsak sorozatainak, de egyéb műsorainak, mint az X-Faktor és a Cápák között, is köszönhető. A műsorvezetői kategóriákat viszont két TV2-es veterán nyerte: Ördög Nóra ötödik, Till Attila második TÚD-szobrának örülhetett.

Mit gondoltok, jól leképezi a lenti lista a tavalyi tévés felhozatalt?

SOROZAT
A mi kis falunk (RTL Klub)
A Tanár (RTL Klub)
Egynyári kaland (Duna)

SZÍNÉSZNŐ
Balsai Móni (Alvilág)
Gryllus Dorka (Ízig-vérig)
Horváth Sisa Anna (Drága örökösök)

SZÍNÉSZ
Király Dániel (Egynyári kaland)
Mihályfi Balázs (Jófiúk)
Nagy Ervin (A Tanár)

MELLÉKSZEREPLŐ
Anger Zsolt (A Tanár)
Elek Ferenc (A Tanár)
Michl Juli (Jófiúk)

A többi kategória jelöltjeit és nyerteseit a tovább mögött találjátok. 

NAGYSZABÁSÚ SHOWMŰSOR
Fölszállott a páva (Duna)
Sztárban sztár leszek! (TV2)
X-Faktor (RTL Klub)

VETÉLKEDŐ
500 – Az ország géniusza (ATV)
A Bank (TV2)
Exatlon Hungary (TV2)

REALITY
Ázsia Expressz (TV2)
Cápák között (RTL Klub)
Nyerő Páros (RTL Klub)

GASZTRO REALITY
A Konyhafőnök VIP (RTL Klub)
Gasztroangyal (Duna)
Séfek séfe (TV2)

TALKSHOW
DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home)
Jakupcsek plusz (ATV)
Lakástalkshow (Sony Max)

NŐI MŰSORVEZETŐ
Lékai-Kiss Ramóna (RTL Klub)
Lilu (RTL Klub)
Ördög Nóra (TV2)

FÉRFI MŰSORVEZETŐ
Majka (TV2)
Sebestyén Balázs (RTL Klub)
Till Attila (TV2)

ZSŰRITAG
ByeAlex (X-Faktor)
Pápai Joci (Sztárban sztár leszek!)
Puskás Peti (X-Faktor)

4 hozzászólás Ne habozz!

Mate4182 - 2020. 09. 14. 18:46

Legjobb zsuritag eszem megall…

(Mar a kategoria is wtf a gyoztes meg aztan plane..)

Samott - 2020. 09. 14. 19:42

Annyira komolytalan ez az egesz. Gondosan figyelnek ra hogy mindenhova jusson dij. Jo annak aki adja es jo annak aki kapja. Es kozben nincs semmi mogotte. Mint a Golden Globe. :)

Desmond Wallace - 2020. 09. 15. 15:29

Én örülök neki, hogy van egy ilyen díj.

Péter - 2020. 09. 16. 00:50

Férfi műsorvezető : Istenes Bence

A DTK is jó szerintem, Gasztroangyalt nem nézek,
De a Konyhafőnököt mindig.

Nyerő Páros is nagyon jó szerintem. Úgy hogy felrement. És Király Dániel nagyon jó volt az Egynyariban:)

Ide írd


kötelező

(kötelező, de megtartjuk magunknak)

Ezeket a HTML parancsokat használhatod:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ennek a posztnak külön RSS feedje van a hozzászólásaihoz